Dla Ciebie, na zdrowie!

Distreptaza

Distreptaza to preparat, którego wskazaniem do stosowania są dolegliwości, jak: przewlekłe zapalenie przydatków, zapalenie błony śluzowej macicy, żylaki odbytu, jak również zmiany pooperacyjne. Sprawdź działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania do stosowania produktu.     
Spis treści

Reklama

Distreptaza - skład

1 czopek zawiera 15000 j.m. streptokinazy i 1250 j.m. streptodornazy.

Reklama

Distreptaza - działanie

Zawarta w preparacie streptokinaza jest aktywatorem plazminogenu, który pod wpływem streptokinazy przechodzi w plazminę odznaczającą się zdolnością rozpuszczania skrzepów krwi. Streptodornaza jest enzymem, który rozpuszcza lepkie masy nukleoprotein, martwych komórek lub ropy, nie wywierając wpływu na żywe komórki i ich czynności fizjologiczne. Preparat poprawia dostęp antybiotyków lub chemioterapeutyków do ogniska zapalnego, zmniejsza dolegliwości subiektywne i skraca czas leczenia.

Reklama

Distreptaza - wskazania

Leczenie wspomagające w zapaleniu narządów miednicy mniejszej (PID) - zespół chorób zapalnych jajników, jajowodów i błony śluzowej macicy. Choroba zrostowa po operacjach w obrębie miednicy mniejszej. Ostra (AHD) i przewlekła choroba hemoroidalna. Wspomagająco w ropniu okołoodbytniczym i przetokach z rozległym naciekiem zapalnym.

Reklama

Distreptaza - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować preparatu: jeśli pacjent ma rany pokryte świeżym strupem lub szwy chirurgiczne w okolicy podania (lek nie powinien stykać się z raną świeżo pokrytą strupem albo ze świeżo założonym szwem, ponieważ może to spowodować rozluźnienie szwów i następowe krwawienie z rany); po krwotokach przez około 10 dni, gdyż może to wywołać ponowne krwawienie; z preparatami zawierającymi sole wapnia; w ostrym zapaleniu tkanki łącznej bez oznak ropienia; u pacjentów z obniżoną krzepliwością krwi; z antykoagulantami (lekami przeciwzakrzepowymi) - ze względu na ryzyko miejscowego krwawienia.

Reklama

Distreptaza - ostrzeżenia

Preparat może powodować miejscowe podrażnienia.

Reklama

Distreptaza - ciąża

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Reklama

Distreptaza - efekty uboczne

Rzadko: zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania (objawy alergiczne, podwyższenie temperatury ciała oraz skłonność do krwawień, miejscowa bolesność i obrzęk).

Distreptaza - interakcje

Ze względu na ryzyko miejscowego krwawienia, preparatu nie należy stosować łącznie ze środkami przeciwzakrzepowymi.

Distreptaza - dawkowanie

Doodbytniczo. W stanach ciężkich stosuje się: 1 czopek 3 razy dziennie przez 3 dni, następnie 1 czopek 2 razy dziennie przez 3 dni oraz 1 czopek dziennie przez 3 dni. W stanach lżejszych: 1 czopek 2 razy dziennie przez 3 dni, następnie 1 czopek dziennie przez 4 dni lub 1 czopek 2 razy dziennie przez 2 dni. Zwykle w kuracji stosuje się 8-18 czopków. Przeciętnie leczenie trwa 7-10 dni. Szczególne grupy pacjentów. Bezpieczeństwo stosowania u dzieci i młodzieży nie zostało odpowiednio udokumentowane. Nie ma informacji o konieczności zmiany dawkowania u pacjentów w wieku powyżej 65 lat oraz u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby.

Distreptaza - uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Fibrolan

Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!