Distreptaza

Distreptaza to preparat, którego wskazaniem do stosowania są dolegliwości, jak: przewlekłe zapalenie przydatków, zapalenie błony śluzowej macicy, żylaki odbytu, jak również zmiany pooperacyjne. Sprawdź działanie, dawkowanie oraz przeciwwskazania do stosowania produktu.     

Spis treści

Distreptaza - Skład

1 czopek zawiera 15000 j.m. streptokinazy i 1250 j.m. streptodornazy.

Distreptaza - Działanie

Zawarta w preparacie streptokinaza jest aktywatorem plazminogenu, który pod wpływem streptokinazy przechodzi w plazminę odznaczającą się zdolnością rozpuszczania skrzepów krwi. Streptodornaza jest enzymem, który rozpuszcza lepkie masy nukleoprotein, martwych komórek lub ropy, nie wywierając wpływu na żywe komórki i ich czynności fizjologiczne. Preparat poprawia dostęp antybiotyków lub chemioterapeutyków do ogniska zapalnego, zmniejsza dolegliwości subiektywne i skraca czas leczenia.

Reklama

Distreptaza - Wskazania

Przewlekłe zapalenie przydatków. Zmiany naciekowe, pooperacyjne. Zapalenie błony śluzowej macicy. Żylaki odbytu (hemoroidy) w ostrym i przewlekłym stanie zapalnym. Ropnie okołoodbytnicze i przetoki z rozległym naciekiem zapalnym. Ropiejące torbiele okolicy kości guzicznej.

Distreptaza - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparat nie powinien się stykać z raną świeżo pokrytą strupem lub ze świeżo założonym szwem, ponieważ może to spowodować rozluźnienie szwów i następowe krwawienie z rany.

Distreptaza - Ciąża

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Distreptaza - Efekty uboczne

Niekiedy mogą wystąpić objawy alergiczne, podwyższenie temperatury ciała, skłonność do krwawień.

Distreptaza - Dawkowanie

Doodbytniczo. W stanach ciężkich stosuje się: 1 czopek 3 razy dziennie przez 3 dni, następnie 1 czopek 2 razy dziennie przez 3 dni oraz 1 czopek dziennie przez 3 dni. W stanach lżejszych 1 czopek 2 razy dziennie przez 3 dni, następnie 1 czopek dziennie przez 4 dni albo 1 czopek 2 razy dziennie przez 2 dni. Zwykle w kuracji stosuje się 8-18 czopków. Przeciętnie leczenie trwa 7-10 dni.

Distreptaza - Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->