Dromin

Reklama

Działanie

Suplement diety. Środek ogólnie wzmacniający, uzupełniający niedobory witamin z grupy B i składników mineralnych. Preparat zawierający drożdże piekarskie Saccharomyces cerevisiae, wzbogacony składnikami mineralnymi, przeznaczony dla młodzieży w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu oraz dla osób dorosłych w okresie osłabienia organizmu wynikającego z niezrównoważonej diety i przemęczenia, a zwłaszcza w przypadkach objawiających się problemami skórnymi. Preparat ze względu na zawartość wolnych aminokwasów, witamin (B1, B2, B5,B6, B12, niacyna (wit. PP, cholina) i składników mineralnych (Mg, K, Ca, Zn, P) jest środkiem wspomagającym prawidłowy przebieg procesów metabolicznych organizmu, wpływa korzystnie na procesy zachodzące w skórze. Drożdże poprawiają przemianę materii, są wskazane dla osób mających problemy z cerą, z dokuczliwymi zajadami w kącikach ust, a także dla nastolatków cierpiących na trądzik młodzieńczy. Cynk jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych biorących udział w metabolizmie komórkowym, wpływa na poprawę stanu skóry, podobnie jak drożdże, działa korzystnie w trądziku oraz między innymi w przypadkach zajadów, wyprysków skórnych, egzem, osłabienia cebulek włosowych i wypadania włosów. Magnez jest czynnikiem regenerującym komórki, przywraca równowagę układu nerwowego. Wapń i fosfor są pierwiastkami budulcowymi tkanki kostnej, odgrywają ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu ustroju. Wyciąg z pyłku kwiatowego jest frakcją lipidową pyłku kwiatowego zawierającą niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT).

Wskazania

Wspomaganie prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych organizmu. Uzupełnienie niedoboru witamin z grupy B i składników mineralnych.

Dawkowanie

Doustnie. 2 do 4 tabletek trzy razy dziennie (6 -12 tabletek w ciągu dnia). Preparat najlepiej przyjmować w ciągu jednego do trzech miesięcy, stosowanie można wznowić po miesięcznej przerwie. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu.

Pharmindex