Dla Ciebie, na zdrowie!

DulcoSoft

Spis treści

Reklama

DulcoSoft - skład

1 saszetka zawiera 10 g makrogolu 4000.

Reklama

DulcoSoft - działanie

Wyrób medyczny o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, którego głównym składnikiem jest makrogol 4000. Dzięki wysokiej zdolności wiązania wody służy jako jej nośnik i bezpośrednio transportuje ją do okrężnicy. Preparat zmiękcza twarde masy kałowe, co prowadzi do nasilenia perystaltyki jelitowej i ułatwia wypróżnianie. Nie jest wchłaniany przez organizm oraz ulega wydaleniu wraz z kałem w postaci niezmienionej. Preparat może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. Proszek nie zawiera cukru.

Reklama

DulcoSoft - wskazania

Objawowe leczenie zaparć oraz zmiękczanie twardych mas kałowych u dorosłych i dzieci powyżej 8 rż. w celu ułatwienia wypróżnienia i uzyskania łagodnej ulgi.

Reklama

DulcoSoft - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ciężka zapalna choroba jelit (wrzodziejąca zapalenie jelit, choroba Leśniowskiego-Crohna), toksyczne rozdęcie okrężnicy. Wystąpienie lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego. Porażenna niedrożność jelit bądź też podejrzenie niedrożności jelit lub objawowego zwężenia jelit. Brzuszne zespoły bólowe o nieokreślonej przyczynie. Dzieci poniżej 8 rż.

Reklama

DulcoSoft - ostrzeżenia

Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć chorobę organiczną. Preparatu nie należy przyjmować codziennie w sposób ciągły przez dłuższy okres bez zbadania przyczyny zaparcia. W przypadku biegunki należy zachować ostrożność u pacjentów podatnych na zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej (np. pacjentów w podeszłym wieku, osób z upośledzoną czynnością wątroby lub nerek bądź też pacjentów stosujących leki moczopędne) i należy rozważyć monitorowanie stężeń elektrolitów. Znaczna utrata płynów z powodu biegunki lub wymiotów może wymagać leczenia zaburzeń gospodarki elektrolitowej. W takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem. U pacjentów przyjmujących produkty zawierające makrogol mogą wystąpić stany alergiczne (takie jak wstrząs anafilaktyczny, reakcja anafilaktyczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka i nadwrażliwość). Jeżeli pacjent zauważy u siebie któryś z powyższych objawów, powinien przestać stosować preparat i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zbyt duże dawki preparatu mogą spowodować biegunkę, bóle brzucha, rozdęcie brzucha i wymioty - objawy te ustępują po przerwaniu leczenia lub zmniejszeniu dawki.

Reklama

DulcoSoft - ciąża

Preparat może być przyjmowany w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Wchłanianie makrogolu 4000 jest pomijalne, dlatego nie powinien on wywierać wpływu na organizm. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny jednak skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Reklama

DulcoSoft - efekty uboczne

Działania niepożądane miały na ogół charakter łagodny i przemijający. Biegunka, bóle brzucha, rozdęcie brzucha, nudności, wymioty i wzdęcia. Rzadko mogą wystąpić: reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, wstrząs anafilaktyczny) wywołane nadwrażliwością. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

DulcoSoft - interakcje

Preparat powoduje zwiększenie ciśnienia osmotycznego w świetle jelit, przez co może zmieniać wchłanianie jelitowe innych preparatów podawanych równocześnie.

DulcoSoft - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci w wieku od 8 lat: 1-2 sasz. na dobę, przyjmowane najlepiej w pojedynczej dawce rano. Uwzględniając zalecenia dotyczące dawkowania, dawkę można dostosować do własnych potrzeb. Zakres dawkowania wynosi od 1 sasz. co drugi dzień do 2 sasz. na dobę. Właściwą dawką jest najmniejsza dawka
zapewniająca regularne oddawanie miękkich stolców. Preparat zazwyczaj zaczyna działać dopiero po 1-3 dniach stosowania. W przypadku regularnego przyjmowania preparatu wypróżnienia zazwyczaj występują raz na dobę. Preparat należy przyjmować przez okres nie dłuższy niż 30 dni. Jeżeli zaparcia będą się utrzymywać przez dłuższy czas, należy zbadać ich przyczynę. Sposób podania. Zawartość saszetki rozpuścić bezpośrednio przed przyjęciem w szklance płynu (około 150 ml).

DulcoSoft - uwagi


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!