Endogel

Reklama

Działanie

O.Preparat do chemicznego opracowania kanałów korzeniowych. Wersenian disodowy reaguje z mineralnymi składnikami tkanek twardych zęba, zwiększając ich podatność na mechaniczne opracowanie. Preparat dzięki swojej konsystencji ma właściwości lubrikujące. Zabarwienie materiału sprawia, że jest on lepiej widoczny w jamie zęba.

Wskazania

Z.Odsłanianie ujść kanałowych. Chemiczne poszerzanie i udrażnianie kanałów korzeniowych. Usuwanie warstwy mazistej ze ściany kanału. Udrażnianie kanałów w przypadku obecności w nich zębiniaków.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

S.Po zdjęciu osłonki ze strzykawki i osadzeniu na jej miejsce wymiennej jednorazowej końcówki, umieścić niewielką ilość preparatu na dnie komory zęba lub bezpośrednio na narzędzia kanałowe, po czym mechanicznie opracowywać kanał. W trakcie mechanicznego opracowywania płukać kanały roztworami: podchlorynu sodu, chlorheksydyny lub Endosalu. Po nałożeniu preparatu cofnąć nieznacznie tłoczek strzykawki, aby usunąć żel z końcówki. Zamknąć strzykawkę osłonką.

Reklama

Uwagi

Należy dokładnie wypłukać preparat z komory zęba po zabiegu, ponieważ może to doprowadzić do nadmiernego zmiękczenia i do przebarwień zębiny.

Pharmindex