Endomethasone N proszek

Spis treści

Endomethasone N proszek - Działanie

Pasta do wypełniania kanałów korzeniowych. Uzyskana ze zmieszania proszku z eugenolem. Jest nieresorbowalna, zarówno w momencie wiązania jak też z upływem czasu od momentu wypełnienia. Charakteryzuje się silnymi właściwościami odkażającymi (dwujodotymol) i przeciwzapalnymi (hydrokortyzon), których działanie jest aktywne aż do momentu stwardnienia materiału. Jest widoczna na zdjęciu rentgenowskim i łatwo wprowadza się ją do kanału. Dobrze tolerowana przez tkanki, szczelnie wypełnia kanał korzeniowy i nie wykazuje cech kurczliwości.

Endomethasone N proszek - Wskazania

Ostateczne wypełnienie kanału korzeniowego i uszczelnienie z zastosowaniem ćwieków kanałowych.

Reklama

Endomethasone N proszek - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Endomethasone N proszek - Dawkowanie

Zęby, które mają być leczone, należy bardzo dokładnie odizolować, kanał korzeniowy starannie opracować. Pastę przygotować bezpośrednio przed jej zastosowaniem, sukcesywnie dodając proszek do płynu (eugenol lub Endomethasone płyn) w proporcji 2 pełne miarki proszku na 3-6 kropli płynu, do momentu uzyskania konsystencji wymaganej dla wybranej techniki wypełniania. Tak przygotowaną pastę umieścić w opracowanym kanale korzeniowym za pomocą nośnika pasty i wprowadzić jeden lub więcej ćwieków uprzednio dostosowanych do kształtu kanału. Należy wykonać zdjęcie rentgenowskie, aby upewnić się, iż kanał został szczelnie wypełniony.

Endomethasone N proszek - Uwagi

Produkty zawierające eugenol zmniejszają polimeryzację kompozytów i dlatego przed ich zastosowaniem, należy założyć podkład. Pasta może być wprowadzona wyłącznie do kanału bardzo starannie opracowanego. Ażeby uniknąć przepchnięcia pasty poza otwór wierzchołkowy zęba, należy dokładnie wymierzyć długość kanału przed jego wypełnieniem, ponieważ pasta jest nieresorbowalna. W przypadku nadwrażliwości na mat. należy podrażnione miejsca przepłukać dużą ilością wody. Mat. charakteryzuje się działaniem elektrostatycznym i dlatego wykazuje tendencję do tworzenia się grudek. Przed użyciem należy wstrząsnąć buteleczkę, w celu rozdrobnienia proszku. Przechowywać w temp. poniżej 25st.C i chronić przed wilgocią.

Pharmindex