Endoperox

Reklama

Działanie

Podczas kontaktu z płynami fizjologicznymi tlen uwalnia się z wodoronadtlenku mocznika. Główne zalety uwalnianego tlenu to: właściwości wybielające, bakteriobójcze i czyszczące (za pomocą bąbelków gazu).

Wskazania

Wybielanie przebarwionej zębiny w zdewitalizowanych zębach.

Środki ostrożności

Środek żrący. Powoduje oparzenia. W przypadku kontaktu z oczami, natychmiast przepłukać je dużą ilością wody i wezwać pomoc medyczną. Stosować odpowiednią odzież ochronną, rękawiczki i osłonę na oczy i twarz. W razie wypadku lub złego samopoczucia wezwać natychmiast pomoc medyczną.

Dawkowanie

Przed rozpoczęciem leczenia należy upewnić się, czy wszystkie kanały są dokładnie wypełnione twardą pastą. Oczyścić do dna komorę zęba. Przygotować pastę poprzez zmieszanie dwóch pełnych łyżeczek proszku z jedną kroplą gliceryny, do uzyskania ścisłej konsystencji. Pokryć starannie dno i ściany ubytku uzyskaną pastą. Przykryć bawełnianym wacikiem i uszczelnić cementem. Skontrolować pacjenta po 4 lub 5 dniach. Jeśli odcień zęba jest wystarczająco jasny, uszczelnić. Jeśli nie, leczenie należy powtórzyć. Najlepiej, aby leczenie rozłożyć w czasie na kilka wizyt, aby uzyskać żądany odcień.

Reklama

Uwagi

Przechowywać z dala od ognia, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25st. C. Zamykać dokładnie pojemnik po użyciu.

Pharmindex