Źródło

Enteromax

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat o połączonym działaniu drożdży szczepu Saccharomyces boulardii oraz probiotycznych bakterii szczepu Lactobacillus rhamnosus GG. Przeznaczony do postępowania dietetycznego celem dostarczenia do przewodu pokarmowego korzystnych bakterii i drożdży probiotycznych. Zawarte w preparacie szczepy mogą wykazywać korzystny efekt w zakresie wspomagania mechanizmów obronnych przewodu pokarmowego przed zasiedlaniem drobnoustrojami chorobotwórczymi. Sprzyjają prawidłowemu formowaniu flory jelitowej oraz mogą przyczynić się do złagodzenia przebiegu biegunki infekcyjnej.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne: w ostrej biegunce infekcyjnej, w tym rotawirusowej; w biegunce poantybiotykowej, w biegunce szpitalnej oraz biegunce "podróżnych"; w trakcie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu; w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego wywołanych nieprawidłową florą jelitową.

Środki ostrożności

Nie należy stosować z lekami przeciwgrzybicznymi.

Dawkowanie

Dzieci powyżej 3. rż.: 1 kaps. lub 1 saszetka na dobę. Dorośli: 1-2 kaps. lub 1-2 saszetki na dobę. Kaps. należy otworzyć i rozprowadzić jej zawartość w letniej lub chłodnej wodzie lub kaps. można połknąć i popić letnią lub chłodną wodą (co najmniej 1/2 szklanki wody). Zawartość saszetki należy rozprowadzić w letniej lub chłodnej wodzie. Najlepiej przyjmować między posiłkami. Nie rozprowadzać w mleku i sokach, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na przebieg biegunki. Nie należy mieszać z gorącymi płynami lub pokarmami, ponieważ może to zmniejszyć aktywność probiotyków.

Reklama

Uwagi

Pharmindex