Enterosol

Reklama

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Substancja czynna leku wykazuje działania ściągające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i rozkurczowe.

Wskazania

Lek stosowany wspomagająco w niestrawności (wzdęcia, odbijanie) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Preparat roślinny, tradycyjnie stosowany - jego skuteczność działania opiera się wyłącznie na doświadczeniu płynącym z długiego okresu stosowania leku.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Uczulenie na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, dawniej Compositae) np. krwawnik. Aktywna choroba wrzodowa. Uczulenie na salicylany.

Środki ostrożności

Lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży do 18 lat z powodu zawartości etanolu i braku wystarczających danych. Dawka jednorazowa – 5 ml zawiera do 2,8 g etanolu, co odpowiada ok. 30 ml wina i 72 ml piwa. Lek szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub padaczką.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych i ze względu na zawartość etanolu nie stosować leku w ciąży i podczas laktacji.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono dotychczas żadnych działań niepożądanych związanych z przyjmowaniem leku. Istnieje możliwość wystąpienia reakcji uczuleniowej u osób z nadwrażliwością na rumianek i krwawnik.

Dawkowanie

Dorośli. Doustnie: 4 razy dziennie po 5 ml leku rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody. Stosować doraźnie w przypadku wystąpienia objawów.

Reklama

Uwagi

Nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu w okresie kuracji. Bezpośrednio po zastosowaniu leku alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, z tego względu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu.

Pharmindex