Nowy sklep

już ON-LINE

Fitolizyna

Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania

Tradycyjny preparat stosowany pomocniczo w zakażeniach i stanach zapalnych dróg moczowych, w kamicy dróg moczowych (w drobnych złogach, tzw. piasku nerkowym) oraz profilaktycznie w kamicy nerkowej.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niewydolność nerek. Niewydolność serca.

Środki ostrożności

Nie stosować preparatu u pacjentów, u których występują obrzęki spowodowane niewydolnością serca lub nerek. Jeśli objawy nasilą się, nie ustąpią lub towarzyszyć im będzie gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Podczas stosowania leku zaleca się przyjmowanie dużej ilości płynów. Preparat zawiera nie więcej niż 4% (v/v) etanolu tj. nie więcej niż 200 mg etanolu w dawce jednorazowej (co odpowiada ilości nie większej niż 5 ml piwa lub 2 ml wina) - może być szkodliwy dla osób cierpiących na chorobę alkoholową, u kobiet w ciąży i karmiących piersią, u dzieci oraz u osób z chorobami wątroby i padaczką.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią. Preparat może być użyty, gdy korzyść dla matki jest większa niż potencjalne ryzyko dla płodu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono. Należy liczyć się z możliwością nadwrażliwości na promienie UV.

Interakcje

W związku z działaniem moczopędnym należy brać pod uwagę szybszą eliminację innych równocześnie stosowanych leków. Preparat może nasilać działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych (w tym NLPZ), leków hipoglikemizujących, soli litu, inhibitorów MAO, może przedłużać działanie pentobarbitalu, amionopiryny i paracetamolu, oraz może hamować wchłanianie β-karotenu, α-tokoferolu, cholesterolu i leków w jelicie cienkim.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3-4 razy na dobę pić po 1 łyżeczce (ok. 5 g) pasty rozpuszczonej w 1 szklanki ciepłej, przegotowanej wody.

Uwagi

Brak danych dotyczących wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń, należy jednak uwzględnić niewielką zawartość etanolu w preparacie.

Pharmindex