Folia chirurgiczna STERI-DRAPE

Spis treści

Folia chirurgiczna STERI-DRAPE - Działanie

Folia chirurgiczna wykonana z polietylenu o grubości 0,05 mm (Steri-Drape 1) lub poliestru o grubości 0,025 mm (Steri-Drape 2) pokrytych akrylowym wodoodpornym klejem. Folie są sterylne i przyklejone na skórę pacjenta przed zabiegiem operacyjnym zapewniają sterylną powierzchnię pola operacyjnego. Folie są niepalne, antystatyczne, hypoalergiczne. Folia Steri-Drape 1 charakteryzuje się elastycznością, natomiast folia Steri-Drape 2 rozciągliwością.

Folia chirurgiczna STERI-DRAPE - Wskazania

Stosowane w celu stworzenia sterylnej powierzchni pola operacyjnego. Folie Steri-Drape 1 do przygotowania pola operacyjnego zabiegów operacyjnych trwających do dwóch godzin, szczególnie polecane są w okulistyce oraz pacjentom o delikatnej skórze. Folie Steri-Drape 2 do przygotowania pola operacyjnego zabiegów operacyjnych o średnim czasie trwania. Przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Reklama

Folia chirurgiczna STERI-DRAPE - Ostrzeżenia

Nie należy prowadzić defibrylacji przez folię, ponieważ grozi to porażeniem lub nieefektywnym procesem. Skóra osób w wieku podeszłym jest szczególnie wrażliwa i delikatna, co wymaga zachowania szczególnej ostrożności w przypadku aplikacji i odklejania materiałów przylepnych.

Folia chirurgiczna STERI-DRAPE - Dawkowanie

Zdezynfekować powierzchnię pola operacyjnego zgodnie z przyjętymi zasadami i po całkowitym wyschnięciu skóry przykleić folię chirurgiczną. Folię należy trzymać za nieprzylepny brzeg, kilka centymetrów nad polem operacyjnym, a następnie odkleić papier zabezpieczający do momentu pojawienia się na nim znaku STOP. Przy pomocy sterylnej serwety należy przykleić folię, dociskając ją do pola operacyjnego, najpierw wzdłuż linii cięcia chirurgicznego, a następnie na pozostałym obszarze, unikając naciągania folii w czasie przyklejania. Następnie należy odkleić pozostałą część folii od papieru zabezpieczającego i przykleić ją do skóry. Folie należy odklejać pod kątem 180st., w kierunku rany trzymając wolny brzeg folii jak najbliżej płaszczyzny pola operacyjnego. Podczas odklejania należy trzymać wolny brzeg folii jak najbliżej linii odklejania folii od skóry.

Folia chirurgiczna STERI-DRAPE - Uwagi

Folii nie należy resterylizować.

Pharmindex