Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Folia chirurgiczna STERI-DRAPE

Działanie

Folia chirurgiczna wykonana z polietylenu o grubości 0,05 mm (Steri-Drape 1) lub poliestru o grubości 0,025 mm (Steri-Drape 2) pokrytych akrylowym wodoodpornym klejem. Folie są sterylne i przyklejone na skórę pacjenta przed zabiegiem operacyjnym zapewniają sterylną powierzchnię pola operacyjnego. Folie są niepalne, antystatyczne, hypoalergiczne. Folia Steri-Drape 1 charakteryzuje się elastycznością, natomiast folia Steri-Drape 2 rozciągliwością.

Wskazania

Stosowane w celu stworzenia sterylnej powierzchni pola operacyjnego. Folie Steri-Drape 1 do przygotowania pola operacyjnego zabiegów operacyjnych trwających do dwóch godzin, szczególnie polecane są w okulistyce oraz pacjentom o delikatnej skórze. Folie Steri-Drape 2 do przygotowania pola operacyjnego zabiegów operacyjnych o średnim czasie trwania. Przeznaczone wyłącznie do użytku zewnętrznego.

Środki ostrożności

Nie należy prowadzić defibrylacji przez folię, ponieważ grozi to porażeniem lub nieefektywnym procesem. Skóra osób w wieku podeszłym jest szczególnie wrażliwa i delikatna, co wymaga zachowania szczególnej ostrożności w przypadku aplikacji i odklejania materiałów przylepnych.

Dawkowanie

Zdezynfekować powierzchnię pola operacyjnego zgodnie z przyjętymi zasadami i po całkowitym wyschnięciu skóry przykleić folię chirurgiczną. Folię należy trzymać za nieprzylepny brzeg, kilka centymetrów nad polem operacyjnym, a następnie odkleić papier zabezpieczający do momentu pojawienia się na nim znaku STOP. Przy pomocy sterylnej serwety należy przykleić folię, dociskając ją do pola operacyjnego, najpierw wzdłuż linii cięcia chirurgicznego, a następnie na pozostałym obszarze, unikając naciągania folii w czasie przyklejania. Następnie należy odkleić pozostałą część folii od papieru zabezpieczającego i przykleić ją do skóry. Folie należy odklejać pod kątem 180st., w kierunku rany trzymając wolny brzeg folii jak najbliżej płaszczyzny pola operacyjnego. Podczas odklejania należy trzymać wolny brzeg folii jak najbliżej linii odklejania folii od skóry.

Uwagi

Folii nie należy resterylizować.

Pharmindex