Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

GardVit Olive

Spis treści

Reklama

GardVit Olive - skład

Farmaceutyczna oliwa z oliwek wzbogacona witaminami A i E o miętowym aromacie.

Reklama

GardVit Olive - działanie

Preparat polecany zwłaszcza w sytuacjach: suchości gardła w przebiegu chorób, oddychania przez usta (chrapanie), chrypki wywołanej suchością gardła, intensywnego używania głosu, w stanach podrażnienia gardła wywołanych suchością gardła, suchością błon śluzowych pochodzenia farmakologicznego (np. stosowanie leków: przeciwhistaminowych, obniżających ciśnienie tętnicze, przeciwdepresyjnych), u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniami hormonalnymi, długotrwałego przebywania w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem, klimatyzacją, w zadymionych pomieszczeniach. Składniki preparatu nawilżają i łagodzą podrażnienia śluzówki jamy ustnej i gardła. Witamina A korzystnie wpływa na układ immunologiczny i błony śluzowe organizmu, witamina E chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Składniki preparatu posiadają właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

GardVit Olive - wskazania

Nawilżanie błon śluzowych jamy ustnej i gardła u dzieci i dorosłych, we wszystkich stanach suchości jamy ustnej i gardła niezależnie od przyczyn ich powstawania. Ochrona błon śluzowych zmniejszająca podatność na infekcje.

Reklama

GardVit Olive - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Trudności w oddychaniu, świszczący oddech lub poważne problemy z połykaniem. Mocny ból gardła, któremu towarzyszy wysoka temperatura, mdłości, nudności, afty.

Reklama

GardVit Olive - ostrzeżenia

W razie wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem pediatrą nie stosować u dzieci poniżej 6 rż. Nie używać preparatu do oczu i innych części ciała.

Reklama

GardVit Olive - ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią zastosowanie preparatu wymaga konsultacji z lekarzem.

Reklama

GardVit Olive - dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 6-12 rż.: 2-3 aplikacje na język, przy wstrzymanym oddechu do 3 razy dziennie; stosować pod kontrolą dorosłych. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 3-4 aplikacje na język lub tylną ścianę gardła do 4 razy dziennie. Preparat stosować po posiłku.

GardVit Olive - uwagi

Preparat należy zużyć w okresie 6 miesięcy od pierwszej aplikacji. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!