Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gargarin Zatoki

Spis treści

Reklama

Gargarin Zatoki - skład

1 saszetka zawiera 2,15 g 100% chlorku sodu Ph.Eur.

Reklama

Gargarin Zatoki - działanie

Wyrób medyczny w postaci proszku do sporządzania roztworu. Zabieg płukania nosa i zatok powoduje, że zalegająca wydzielina ulega rozrzedzeniu, udrażniając nos i zatoki z zalegającego śluzu. Roztwór oczyszcza nos i zatoki z bakterii, wirusów, alergenów oraz pyłu jednocześnie nawilżając śluzówkę. Zabieg ten chroni drogi oddechowe przed infekcjami.

Gargarin Zatoki - wskazania

Zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa, alergiczny nieżyt nosa, po ekspozycji na alergeny (pyłki roślin, kurz, pierze, sierść zwierząt domowych), przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa i zatok, profilaktycznie w celu utrzymania higieny nosa i zatok oraz do oczyszczania nosa i zatok po kontakcie z powietrzem zawierającym duże stężenie pyłu.

Reklama

Gargarin Zatoki - przeciwwskazania

Całkowicie zablokowany nos, infekcja ucha lub uczucie jego zatkania, nadwrażliwości na chlorek sodu. Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Gargarin Zatoki - ostrzeżenia

Przed zastosowaniem po odbytej operacji ucha należy się skonsultować z lekarzem. U dzieci stosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Reklama

Gargarin Zatoki - dawkowanie

Dorośli: płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza. Sposób przygotowania Roztwór izotoniczny: 1 saszetkę proszku wsypać do butelki, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Roztwór hipertoniczny: 2 saszetki proszku wsypać do butelki, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (240 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą. Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do opakowania. Sposób użycia Nachylić się lekko na umywalką, przyłożyć butelkę do jednego z nozdrzy, swobodnie oddychając przez usta. Ścisnąć butelkę spokojnym, płynnym ruchem. Roztwór zostanie wprowadzony do nosa i wypłynie drugim otworem nosowym. Zużyć połowę przygotowanego roztworu. Drugą połowę zużyć do płukania drugiego otworu nosowego. Po płukaniu delikatnie wydmuchać nos.

Reklama

Gargarin Zatoki - uwagi

Płukanie należy przeprowadzać na min. 1 godzinę przed wyjściem na dwór lub pójściem spać.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!