Znajdź lek

Gastrosil

Spis treści

Działanie

Lek przeciw wzdęciom. Mechanizm działania polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w żołądku i jelitach, co powoduje ich łączenie się i ułatwia usuwanie gazu z przewodu pokarmowego w wyniku odbijania lub oddawania wiatrów. Zmniejsza pienienie się treści pokarmowej, ułatwiając wydzielanie powstających w niej gazów. Zmniejsza wzdęcia, napięcie wypełnionego gazami żołądka i jelit, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, pęcherzyków powietrza i piany w przewodzie pokarmowym, co ułatwia wykonanie badań diagnostycznych. Symetykon praktycznie nie wchłania sie z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Wskazania

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki) związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej w następstwie: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego: badanie radiologiczne: żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego; badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej; wziernikowanie żołądka i dwunastnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niedrożność jelit. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.