Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gastrosil

Spis treści

Reklama

Gastrosil - skład

1 kaps. zawiera 40 mg symetykonu w postaci Symetyconu GS będącego mieszaniną symetykonu z maltodekstryną w stosunku wagowym odpowiednio 30:70 i krzemionki koloidalnej bezwodnej.

Reklama

Gastrosil - działanie

Lek przeciw wzdęciom. Mechanizm działania polega na zmniejszeniu napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu w żołądku i jelitach, co powoduje ich łączenie się i ułatwia usuwanie gazu z przewodu pokarmowego w wyniku odbijania lub oddawania wiatrów. Zmniejsza pienienie się treści pokarmowej, ułatwiając wydzielanie powstających w niej gazów. Zmniejsza wzdęcia, napięcie wypełnionego gazami żołądka i jelit, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów, pęcherzyków powietrza i piany w przewodzie pokarmowym, co ułatwia wykonanie badań diagnostycznych. Symetykon praktycznie nie wchłania sie z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Gastrosil - wskazania

Leczenie objawowe w stanach nadmiernego gromadzenia się gazów w żołądku lub jelitach (wzdęcia, kolki) związanych z uczuciem bolesnego napięcia, ucisku i pełności w obrębie jamy brzusznej w następstwie: połykania powietrza, zaburzeń odżywiania, po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Przygotowanie pacjenta do badań diagnostycznych przewodu pokarmowego: badanie radiologiczne: żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego; badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej; wziernikowanie żołądka i dwunastnicy.

Reklama

Gastrosil - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niedrożność jelit. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

Reklama

Gastrosil - ostrzeżenia

W czasie leczenia nie należy pić napojów gazowanych.

Reklama

Gastrosil - ciąża

Brak jest danych klinicznych dotyczących stosowania svmetykonu w czasie ciąży. Badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka i płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy. Należy zachować ostrożność w przypadku przepisywania leku kobietom w ciąży. Symetykon praktycznie nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest mało prawdopodobne, aby przenikał do mleka matki.

Reklama

Gastrosil - dawkowanie

Doustnie, zwykle 2 kaps. 4 razy na dobę po posiłkach i przed snem. Nie należy stosować dawki większej niż 12 kaps. na dobę.

Gastrosil - uwagi


Podobne leki
Bobotic
Espumisan – skład i dawkowanie. Jak działa?
Spasmolina
Infacol

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!