Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gastrotuss Baby

Spis treści

Reklama

Gastrotuss Baby - skład

Preparat zawiera: alginian magnezu, symetykon, D-pantenol, wodorowęglan  sodu, wodorotlenek sodu. Nie zawiera glutenu i laktozy.

Reklama

Gastrotuss Baby - działanie

Preparat o działaniu mechanicznym, tworzy barierę antyrefluksową. Zmniejsza objawy związane z refluksem takie jak: cofanie się treści pokarmowej, kaszel, zgaga, zapalenie przełyku, zaburzenia mowy, zapalenie nosogardzieli, a także wszystkie zaburzenia, których przyczyną główną lub uboczną jest refluks żołądkowy. Wspomaga procesy regeneracji błony śluzowej żołądkowo-przełykowej i krtaniowo-gardłowej, przyspiesza proces opróżniania żołądka z treści pokarmowej.

Gastrotuss Baby - wskazania

U niemowląt i dzieci w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego i refluksu krtaniowo-gardłowego oraz objawów takich jak: zarzucanie treści pokarmowej, zgaga (pieczenie przełyku), uczucie przeszkody w gardle, zapalenie części nosowej i krtaniowej gardła, odbijanie, wzdęcia, kaszel, dysfonia (chrypka z refluksowego podrażnienia głośni) oraz w celu łagodzenia innych zaburzeń związanych z refluksem.

Reklama

Gastrotuss Baby - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Gastrotuss Baby - ostrzeżenia

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie. Zaleca się przyjmowanie syropu co najmniej 1 h przed innymi lekami lub po nich.

Reklama

Gastrotuss Baby - ciąża

Przed zastosowaniem preparatu kobiety w okresie ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Gastrotuss Baby - dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta do 5 kg mc.: 2,5-3 ml, 5-10 min. po karmieniu. W przypadku cofania się treści żołądkowej pomimo podania preparatu, podać dodatkowo 1 ml syropu. Niemowlęta i dzieci do 3 lat: 5 ml po głównych posiłkach oraz przed snem. Dzieci do 12 lat: 10-20 ml po głównych posiłkach oraz przed snem. Nie przekraczać zalecanej dawki do spożycia.

Gastrotuss Baby - uwagi

Preparat może wykazywać konsystencję mniej lub bardziej kleistą i/ lub niewielkie zmiany koloru, co nie ma wpływu na jego jakość.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!