Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

GC Fuji II LC Improved

Działanie

Światłoutwardzalny, wzmocniony żywicą glassjonomer do wypełnień estetycznych. Optymalną adhezję do tkanek zęba osiąga się po zastosowaniu GC Cavity Conditioner lub GC Dentin Conditioner. Hydrofilny. W czasie stosowania preparatu nie jest wymagany ślinochron, wystarczająca jest izolacja wałeczkami ligniny. Mat. posiada zmniejszone cząsteczki i zwiększoną ilość wypełniacza. Ma gładką, wolna od porów powierzchnię po pokryciu warstwą GC Fuji Coat LC. Daje doskonały efekt estetyczny dzięki łatwości polerowania. Posiada dobry kontrast na zdjęciach rentgenowskich. Nie wymaga wytrawiania ani systemu łączącego. Materiał dostępny w 11 przeziernych odcieniach.

Wskazania

Wypełnianie ubytków klasy III i V, szczególnie erozji przyszyjkowych i próchnicowych w obrębie korzenia. Wypełnianie ubytków w zębach mlecznych. Odbudowy pod koronę. Przydatny w przypadkach, gdy konieczne jest uwidocznienie wypełnienia na zdjęciach rentgenowskich. W stomatologii geriatrycznej.

Przeciwwskazania

Obnażenie miazgi. Nadwrażliwość na szkłojonomery.

Uwagi

Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu (4-25st.C). W przypadku kontaktu z tkankami jamy ustnej lub skórą natychmiast usunąć materiał watką nasączoną alkoholem. Spłukać wodą. W przypadku kontaktu z gałką oczną spłukać natychmiast wodą i skonsultować się z okulistą. Nie mieszać proszku lub płynu ze składnikami innych szkłojonomerów.

Pharmindex