Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Gelopack

Działanie

Resorbowalna, sterylna gąbka żelatynowa o działaniu hemostatycznym. Wyprodukowana jest z wysoko oczyszczonej żelatyny wieprzowej, przekształconej w gąbkę o określonej porowatości. Materiał można stosować równolegle z antybiotykami, bez wpływu na hemostatyczne właściwości preparatu.

Wskazania

Hamowanie krwawienia z zębodołu po ekstrakcji zęba, amputacji korzenia lub usunięciu torbieli, guzów i wklinowanych zębów.

Dawkowanie

Należy przestrzegać zasad aseptyki. Mat. można stosować na sucho lub zwilżony roztworem soli fizjologicznej. Stosując na sucho, należy ścisnąć gąbkę przed położeniem na ranę, a następnie przez krótką chwilę przytrzymać lekko dociskając. Stosując gąbkę zwilżoną roztworem soli fizjologicznej, przed położeniem na ranę należy ją dokładnie wycisnąć. Po ustaniu krwawienia, gąbkę można zostawić w zębodole, usuwając jedynie jej nadmiar. Gąbka zresorbuje się całkowicie po kilku tygodniach.

Uwagi

Sterylne gąbki pakowane osobno w blistrach. Opatrunek służy do jednorazowego użycia i nie powinien być powtórnie wyjaławiany. Przechowywać w suchym miejscu.

Pharmindex