Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gelopack

Spis treści

Reklama

Gelopack - działanie

Resorbowalna, sterylna gąbka żelatynowa o działaniu hemostatycznym. Wyprodukowana jest z wysoko oczyszczonej żelatyny wieprzowej, przekształconej w gąbkę o określonej porowatości. Materiał można stosować równolegle z antybiotykami, bez wpływu na hemostatyczne właściwości preparatu.

Reklama

Gelopack - wskazania

Hamowanie krwawienia z zębodołu po ekstrakcji zęba, amputacji korzenia lub usunięciu torbieli, guzów i wklinowanych zębów.

Gelopack - dawkowanie

Należy przestrzegać zasad aseptyki. Mat. można stosować na sucho lub zwilżony roztworem soli fizjologicznej. Stosując na sucho, należy ścisnąć gąbkę przed położeniem na ranę, a następnie przez krótką chwilę przytrzymać lekko dociskając. Stosując gąbkę zwilżoną roztworem soli fizjologicznej, przed położeniem na ranę należy ją dokładnie wycisnąć. Po ustaniu krwawienia, gąbkę można zostawić w zębodole, usuwając jedynie jej nadmiar. Gąbka zresorbuje się całkowicie po kilku tygodniach.

Reklama

Gelopack - uwagi

Sterylne gąbki pakowane osobno w blistrach. Opatrunek służy do jednorazowego użycia i nie powinien być powtórnie wyjaławiany. Przechowywać w suchym miejscu.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!