Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

GeloVox

Spis treści

Reklama

GeloVox - skład

Ksantan, karbomer, hialuronian sodu.

Reklama

GeloVox - działanie

Tabl. do ssania rozpuszczając się tworzą kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy. Kompleks przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę, która długo i dokładnie nawilża wysuszoną błonę śluzową oraz ochrania podrażnione miejsca. Ponadto dzięki swojemu specjalnemu składowi mineralnemu oraz delikatnemu działaniu musującemu, tabletki powodują intensywną stymulację wydzielania śliny, co jest istotne dla równomiernego rozprowadzenia utworzonego kompleksu hydrożelowego. Podrażnione miejsca mogą się zregenerować, co prowadzi do złagodzenia objawów takich jak chrypka, podrażnienie i łaskotanie gardła oraz suchość błon śluzowych prowadząca do bólu gardła. Specjalna konsystencja tabletek zapewnia długotrwały efekt nawilżenia i długotrwałą powłokę ochronną.

GeloVox - wskazania

Suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła, chrypka, wspomagająco w czynnościowych zaburzeniach głosu spowodowanych m.in: wysiłkiem głosowym (nauczyciele, wykładowcy, aktorzy, trenerzy personalni), infekcjami nosa i gardła, stosowaniem leków wziewnych, zanieczyszczeniem powietrza, paleniem papierosów, nieproduktywny suchy kaszel – tzw. kaszel odruchowy.

Reklama

GeloVox - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Reklama

GeloVox - ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci <6 lat. Ze względu na zawartość aspartamu, tabl. o smaku cytrusowo-mentolowym i wiśniowo-mentolowym nie powinny być stosowane u pacjentów chorych na fenyloketonurię. Ze względu na zawartość mannitolu w tabl. o smaku cytrusowo-mentolowym oraz wiśniowo-mentolowym, w przypadku nadmiernego spożycia może wystąpić efekt przeczyszczający. Zawartość sodu (3,2 mmol/tabl.) należy uwzględnić stosując preparat u pacjentów będących na diecie niskosodowej.

Reklama

GeloVox - ciąża

Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu preparatu w ciąży i w czasie karmienia piersią.

Reklama

GeloVox - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci >6 lat: 1 tabl. do ssania co 2-3 h, najlepiej po posiłku; maksymalnie do 6 tabl. na dobę. Tabletki należy ssać powoli do momentu całkowitego rozpuszczenia, aby kompleks hydrożelowy uległ dokładnemu rozprowadzeniu na błonach śluzowych. Tabletek nie należy rozgryzać ani połykać w całości.

GeloVox - uwagi

Preparat nie zawiera cukru; może być stosowany przez diabetyków.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!