Znajdź lek

Źródło

GeloVox

Działanie

Wyrób medyczny. Tabl. do ssania rozpuszczając się tworzą kompleks hydrożelowy, który dobrze przylega do błon śluzowych, gdzie tworzy powłokę ochraniającą podrażnione miejsca. Dzięki swojemu specjalnemu składowi mineralnemu oraz delikatnemu działaniu musującemu, pastylki powodują intensywną stymulację wydzielania śliny. Podrażnione miejsca mogą się zregenerować, co prowadzi do złagodzenia objawów takich jak chrypka, podrażnienie gardła, swędzenie gardła oraz suchość błon śluzowych prowadząca do bólu gardła. Specjalna konsystencja tabletek zapewnia wyjątkowo długotrwały efekt nawilżenia i tworzenia powłoki ochronnej.

Wskazania

Nawilżanie śluzówki jamy ustnej i gardła oraz łagodzenie chrypki, bólu gardła, drapania w gardle, kaszlu, uczucia suchości, trudności w przełykaniu. Polecany osobom nadmiernie używającym głosu, osobom narażonym na suche, ogrzewane lub klimatyzowane powietrze. Dla osób powyżej 6 rż.

Dawkowanie

Doustnie co 2-3 godziny (do 6 tabletek na dobę). Tabl. powoli rozpuszczać w jamie ustnej, pocierając językiem. Może być stosowany zarówno przez dłuższy czas jak i podczas krótkotrwałej terapii.

Uwagi

Pharmindex