GINEintima ClotriActive™

Spis treści

GINEintima ClotriActive™ - Skład

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu.

GINEintima ClotriActive™ - Działanie

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Hamuje biosyntezę ergosterolu i innych steroli niezbędnych do budowy ściany komórkowej grzyba, co prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności. Ponadto zaburza syntezę trójglicerydów, fosfolipidów, zmienia aktywność oksydaz i dehydrogenaz prowadząc do zniszczenia organelli wewnątrzkomórkowych.

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - Wskazania

Grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity (m.in. z rodzaju <I>Trichophyton</I>), drożdżaki, grzyby pleśniowe, w tym grzybice stóp i dłoni, łupież pstry. Kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (<I>Candida vulvitis</I>, <I>Candida balanitis</I>).

GINEintima ClotriActive™ - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na klotrymazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować dopochwowo.

GINEintima ClotriActive™ - Ostrzeżenia

Preparat może uszkadzać środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu (prezerwatywy i krążki domaciczne), stąd podczas stosowania leku i przez co najmniej 5 dni po jego zaprzestaniu, nie należy używać mechanicznych środków antykoncepcyjnych. Unikać kontaktu preparatu z oczami. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego lek może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

GINEintima ClotriActive™ - Ciąża

Preparat można stosować w ciąży tylko w przypadku gdy jest to konieczne. Lek nie powinien być stosowany na piersi u kobiety karmiącej piersią.

GINEintima ClotriActive™ - Efekty uboczne

Rzadko: reakcje skórne (zaczerwienienie, pieczenie, podrażnienie, uczucie bólu). Częstość nieznana: ogólnoustrojowe reakcje alergiczne, świąd, wysypka.

GINEintima ClotriActive™ - Interakcje

Klotrymazol zmniejsza skuteczność amfotercyny i innych antybiotyków polienowych (np. nystatyny, natamycyny).

GINEintima ClotriActive™ - Dawkowanie

Miejscowo. Stosować 2-3 razy na dobę, nakładając cienką warstwę preparatu na zmienione chorobowo miejsca. Po ustąpieniu ostrych objawów leczenie powinno trwać przynajmniej 1 miesiąc. W przypadku grzybicy stóp, przed zastosowaniem leku należy je dokładnie umyć i wysuszyć (szczególnie miejsca między palcami).

GINEintima ClotriActive™ - Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->