Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

GINEintima ClotriActive™

Spis treści

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - skład

1 g kremu zawiera 10 mg klotrymazolu.

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - działanie

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Hamuje biosyntezę ergosterolu i innych steroli niezbędnych do budowy ściany komórkowej grzyba, co prowadzi do zaburzeń jej przepuszczalności. Ponadto zaburza syntezę trójglicerydów, fosfolipidów, zmienia aktywność oksydaz i dehydrogenaz prowadząc do zniszczenia organelli wewnątrzkomórkowych.

GINEintima ClotriActive™ - wskazania

Grzybicze zakażenia skóry wywołane przez dermatofity (m.in. z rodzaju Trichophyton), drożdżaki, grzyby pleśniowe, w tym grzybice stóp i dłoni, łupież pstry. Kandydozy skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (Candida vulvitis, Candida balanitis).

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na klotrymazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować dopochwowo.

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - ostrzeżenia

Preparat może uszkadzać środki antykoncepcyjne wykonane z lateksu (prezerwatywy i krążki domaciczne), stąd podczas stosowania leku i przez co najmniej 5 dni po jego zaprzestaniu, nie należy używać mechanicznych środków antykoncepcyjnych. Unikać kontaktu preparatu z oczami. Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego lek może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - ciąża

Preparat można stosować w ciąży tylko w przypadku gdy jest to konieczne. Lek nie powinien być stosowany na piersi u kobiety karmiącej piersią.

Reklama

GINEintima ClotriActive™ - efekty uboczne

Rzadko: reakcje skórne (zaczerwienienie, pieczenie, podrażnienie, uczucie bólu). Częstość nieznana: ogólnoustrojowe reakcje alergiczne, świąd, wysypka.

GINEintima ClotriActive™ - interakcje

Klotrymazol zmniejsza skuteczność amfotercyny i innych antybiotyków polienowych (np. nystatyny, natamycyny).

GINEintima ClotriActive™ - dawkowanie

Miejscowo. Stosować 2-3 razy na dobę, nakładając cienką warstwę preparatu na zmienione chorobowo miejsca. Po ustąpieniu ostrych objawów leczenie powinno trwać przynajmniej 1 miesiąc. W przypadku grzybicy stóp, przed zastosowaniem leku należy je dokładnie umyć i wysuszyć (szczególnie miejsca między palcami).

GINEintima ClotriActive™ - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!