Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Glimbax

Spis treści

Reklama

Glimbax - skład

1 ml roztworu zawiera 0,74 mg diklofenaku. Preparat zawiera benzoesan sodu i czerwień koszenilową.

Reklama

Glimbax - działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny do stosowania miejscowego w jamie ustnej o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Bardzo dobrze przenika przez powierzchnie błon śluzowych i gromadzi się w znajdujących się poniżej tkankach zmienionych zapalnie. Preparat po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia i praktycznie nie działa ogólnoustrojowo. Wydalany jest częściowo z moczem, w postaci metabolitu. Pozostała część jest wydalana z żółcią i kałem.

Glimbax - wskazania

Leczenie objawowe stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego).

Reklama

Glimbax - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować leku u pacjentów, u których podanie kwasu acetylosalicylowego lub innych leków hamujących syntezę prostaglandyn, może być przyczyną napadu astmy, pokrzywki lub alergicznego nieżytu nosa. Dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Reklama

Glimbax - ostrzeżenia

Podczas stosowania leku miejscowo, szczególnie długotrwale, może dojść do rozwoju nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie preparatu i zastosować odpowiednie leczenie jeśli jest to konieczne. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek, ze względu na prawdopodobne ryzyko kumulacji leku. Preparat zawiera 150 mg benzoesanu sodu w każdych 15 ml, co odpowiada 10 mg/ml. Benzoesan sodu może powodować miejscowe podrażnienie. Ponadto lek zawiera czerwień koszenilową, która może powodować reakcje alergiczne.

Reklama

Glimbax - ciąża

Preparatu nie należy stosować w ciąży i podczas karmienia piersią. Diklofenak podany ogólnie (podobnie jak w przypadku innych NLPZ, wykazujących działanie hamujące syntezę prostaglandyn), może prowadzić do przedwczesnego zamykania przewodu tętniczego i wystąpienia nadciśnienia płucnego u płodu, skąpomoczu, małowodzia, zwiększenia ryzyka krwawień, atonii macicy oraz nasilenia obrzęków obwodowych.

Reklama

Glimbax - efekty uboczne

Częstość nieznana: uczucie pieczenia w jamie ustnej. Podczas stosowania preparatu (zwłaszcza długotrwałego), mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i kaszel, może również dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i zastosować odpowiednie leczenie. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania preparatu.

Glimbax - dawkowanie

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: zaleca się stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła 2-3 razy na dobę. Każdorazowo należy użyć 15 ml roztw. (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody; płukać jamę ustną i gardło przez ok. 30-60 sekund, następnie roztw. wypluć. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią po 7 dniach stosowania, należy skontaktować się z lekarzem. Szczególne grupy pacjentów. Nie ma potrzeby dostosowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Glimbax - uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Hascosept
Nipas
Tantum Verde – działanie, dawkowanie. Jak stosować?
Parapasta

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!