Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gluco test

Spis treści

Reklama

Gluco test - skład

1 butelka zawiera 75 g glukozy (masa netto: 300 g). Składniki Gluco test o smaku pomarańczy: woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik (beta-karoten), substancje konserwujące (sorbinian potasu i benzoesan sodu), naturalny aromat pomarańczowy. Składniki Gluco test o smaku coli: woda, glukoza jednowodna, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), barwnik (E150d), naturalny aromat o smaku coli, substancje konserwujące (sorbinian potasu i benzoesan sodu).

Reklama

Gluco test - działanie

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci roztworu doustnego o smaku pomarańczowym lub coli. Glukoza jest cukrem niezbędnym dla człowieka i źródłem energii. Po podaniu doustnym glukoza łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego, jest metabolizowana w tkankach i częściowo odkłada się w wątrobie, w postaci glikogenu. Działa również moczopędnie. Preparat bezglutenowy. Nie zawiera białek mleka krowiego i laktozy.

Gluco test - wskazania

Do postępowania dietetycznego: w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy (krzywej cukrowej) – wg wskazań lekarskich; w stanach hipoglikemii u osób z rozpoznaną cukrzycą (np. po przedawkowaniu insuliny), w stanach niedoboru węglowodanów, w stanach wyczerpania (np. po długotrwałym wysiłku fizycznym). Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz dzieci o masie ciała powyżej 43 kg.

Reklama

Gluco test - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Reklama

Gluco test - dawkowanie

Doustnie, dorośli oraz dzieci o masie ciała powyżej 43 kg. Test należy wykonywać bez wcześniejszego ograniczania spożycia węglowodanów, w godzinach porannych, u osoby będącej na czczo i wypoczętej po przespanej nocy. Po wykonaniu oznaczenia glukozy we krwi żylnej na czczo, wypić roztwór zawierający 75 g glukozy w ciągu 3-5 min. Następne oznaczenie glukozy we krwi żylnej wykonuje się po 120 min. Dwugodzinny okres między wypiciem roztworu a pobraniem próbki krwi, osoba badana powinna spędzić w miejscu wykonania testu, w spoczynku.

Reklama

Gluco test - uwagi


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!