Źródło

Go-On

Reklama

Działanie

Sterylny, apirogenny roztwór hialuronianu sodu. Hialuronian sodu jest obecny w mazi stawowej, gdzie odgrywa znaczącą rolę w regulacji fizycznych i mechanicznych oddziaływań pomiędzy przylegającymi tkankami działając smarująco. Podanie dostawowe hialuronianu sodu poprawia fizjologiczny stan płynu stawowego, przywracając lepkosprężyste właściwości mazi stawowej. Zwiększa to działanie smarujące i amortyzujące, zmniejszając mechaniczne obciążenie stawu, przez co łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia ruchomość stawu.

Wskazania

Uzupełnianie deficytów lepkości i sprężystości mazi stawowej w stawach kolanowych i ramieniowych, wiskosuplementacja stawów maziowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Choroby zapalne stawów (RZS, choroba Bechterewa).

Środki ostrożności

Zachować ostrożność w przypadku podawania preparatu dzieciom, osobom starszym i pacjentom z zaburzeniami czynności i niewydolnością wątroby.

Ciąża i laktacja

Ciąża: nie potwierdzono bezpieczeństwa stosowania hialuronianu sodu w okresie ciąży. Karmienie piersią: hialuronian sodu przenika do mleka matki, zaleca się przerwanie karmienia piersią na okres leczenia hialuronianem sodu.

Działania niepożądane

Rzadko: wysypka skórna, ból (zwykle przemijający), obrzęk, wysięk lub zakażenie w miejscu podania. Bardzo rzadko opisywano objawy wstrząsu, istnieje możliwość wystąpienia reakcji anafilaktycznej.

Interakcje

Potwierdzono niezgodność pomiędzy hialuronianem sodu a czwartorzędowymi solami amonowymi, takimi jak chlorek benzalkoniowy. Preparat nie może wchodzić w kontakt z takimi produktami, ani ze sprzętem, względem którego zastosowano tego typu produkty.

Dawkowanie

Dostawowo, tylko przez wykwalifikowany personel, zaznajomiony ze sposobem stosowania preparatu. Zaleca się wykonanie 5 iniekcji w odstępach tygodniowych. Preparat można stosować w leczeniu kilku stawów jednocześnie. Cykle terapeutyczne można w razie potrzeby powtarzać. W przypadku wysięku do stawu zaleca się przeprowadzenie punkcji wysięgu, unieruchomienie stawu, okład z lodu i/lub dostawowe podanie kortykosteroidów.

Reklama

Uwagi

Pharmindex