Go-On

Spis treści

Go-On - Skład

1 strzykawka zawiera 2,5 ml 1% roztworu hialuronianu sodu oraz sodu chlorek, sodu monowodorofosforan, sodu dwuwodorofosforanu, wodę do wstrzykiwań.

Go-On - Działanie

Sterylny, apirogenny roztwór hialuronianu sodu. Hialuronian sodu jest obecny w mazi stawowej, gdzie odgrywa znaczącą rolę w regulacji fizycznych i mechanicznych oddziaływań pomiędzy przylegającymi tkankami działając smarująco. Podanie dostawowe hialuronianu sodu poprawia fizjologiczny stan płynu stawowego, przywracając lepkosprężyste właściwości mazi stawowej. Zwiększa to działanie smarujące i amortyzujące, zmniejszając mechaniczne obciążenie stawu, przez co łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia ruchomość stawu.

Reklama

Go-On - Wskazania

Uzupełnianie deficytów lepkości i sprężystości mazi stawowej w stawach kolanowych i ramieniowych, wiskosuplementacja stawów maziowych.

Go-On - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Choroby zapalne stawów (RZS, choroba Bechterewa).

Go-On - Ostrzeżenia

Zachować ostrożność w przypadku podawania preparatu dzieciom, osobom starszym i pacjentom z zaburzeniami czynności i niewydolnością wątroby.

Go-On - Ciąża

<u>Ciąża</u>: nie potwierdzono bezpieczeństwa stosowania hialuronianu sodu w okresie ciąży. <u>Karmienie piersią</u>: hialuronian sodu przenika do mleka matki, zaleca się przerwanie karmienia piersią na okres leczenia hialuronianem sodu.

Go-On - Efekty uboczne

Rzadko: wysypka skórna, ból (zwykle przemijający), obrzęk, wysięk lub zakażenie w miejscu podania. Bardzo rzadko opisywano objawy wstrząsu, istnieje możliwość wystąpienia reakcji anafilaktycznej.

Go-On - Interakcje

Potwierdzono niezgodność pomiędzy hialuronianem sodu a czwartorzędowymi solami amonowymi, takimi jak chlorek benzalkoniowy. Preparat nie może wchodzić w kontakt z takimi produktami, ani ze sprzętem, względem którego zastosowano tego typu produkty.

Go-On - Dawkowanie

Dostawowo, tylko przez wykwalifikowany personel, zaznajomiony ze sposobem stosowania preparatu. Zaleca się wykonanie 5 iniekcji w odstępach tygodniowych. Preparat można stosować w leczeniu kilku stawów jednocześnie. Cykle terapeutyczne można w razie potrzeby powtarzać. W przypadku wysięku do stawu zaleca się przeprowadzenie punkcji wysięgu, unieruchomienie stawu, okład z lodu i/lub dostawowe podanie kortykosteroidów.

Go-On - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->