Grandio/Grandio Flow

Reklama

Działanie

Światłoutwardzalny nanohybrydowy materiał wypełnieniowy. Łączy sprawdzoną technologię kompozytów z innowacyjną technologią nano. Widoczny na zdjęciach rentgenowskich. Posiada maksymalną zawartość wypełniaczy (87% w ujęciu wagowym) przy jednoczesnej minimalnej zawartości żywicy. Materiał ma minimalny skurcz polimeryzacyjny 1,57%, bardzo małą ścieralność, wysoką odporność na zginanie i dużą twardość powierzchniową. Charakteryzuje się dobrą polerowalnością i stabilnością koloru. Utwardzany światłem halogenowym. Grandio stosuje się z systemem wiążącym do zębiny i szkliwa. Dostępny jest w praktycznych strzykawkach i w kapsułkach do bezpośredniej aplikacji.

Wskazania

Wypełnienia ubytków klasy I do V. Rekonstrukcje złamanych/ukruszonych zębów przednich. Licowanie przebarwionych zębów przednich. Korekty kształtu i koloru w celu zwiększenia estetyki. Mocowanie rozchwianych zębów. Wypełnienia małych ubytków. Wypełnienia w zębach mlecznych. Odbudowa kikutów pod korony. Wypełnienie kompozytowe typy "inlay".

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Reklama

Uwagi

Preparaty zawierające eugenol lub olejek z goździków mogą doprowadzić do zaburzeń w procesie wiązania materiału wypełnieniowego, dlatego należy unikać stosowania cementów tlenkowo-cynkowo-eugenolowych oraz innych preparatów zawierających eugenol. Płukanki kationowe oraz roztwory hamujące rozwój płytki nazębnej zawierające chlorhexydynę mogą spowodować przebarwienia wypełnienia.

Pharmindex