Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gripblocker Natural

Spis treści

Reklama

Gripblocker Natural - skład

100 g syropu zawiera: 10 g płynnego wyciągu z kwiatu dziewanny, kwiatu lipy, kory wierzby oraz kwiatu czarnego bzu. Preparat zawiera etanol i sacharozę.

Reklama

Gripblocker Natural - działanie

Preparat przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Gripblocker Natural - wskazania

Syrop stosuje się tradycyjnie jako łagodny środek napotny w niewysokiej gorączce występującej w przebiegu przeziębienia. Pomocniczo w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych przebiegających z kaszlem, gorączką, bólem gardła.

Reklama

Gripblocker Natural - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość na salicylany i inne NLPZ, astma, choroba wrzodowa, ciężkie zaburzenia funkcji nerek i wątroby, zaburzenia krzepnięcia, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ze względu na zawartość kory wierzby nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Reklama

Gripblocker Natural - ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanych dawek preparatu. Jeśli gorączka przekroczy 39st.C, utrzymuje się, towarzyszy jej silny ból głowy lub objawy nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zawartość etanolu na dawkę (0,3 g/5 ml), odpowiadającą około 3,2 ml wina lub 7,6 ml piwa, syrop może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową, chorobą wątroby lub z padaczką, a także dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Ze względu na zawartość sacharozy preparat nie powinien być stosowany u chorych na cukrzycę oraz u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami, związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Reklama

Gripblocker Natural - ciąża

Z uwagi na obecność wyciągu z kory wierzby i zawartość etanolu, nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Syrop może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Reklama

Gripblocker Natural - efekty uboczne

Podczas stosowania zalecanych dawek nie obserwowano występowania działań niepożądanych. Dla kwiatów lipy opisano pojedynczy przypadek zawodowego uczulenia kontaktowego. Dla kory wierzby znane są odczyny uczuleniowe takie jak wysypki, pokrzywka, duszność, objawy żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, niestrawność, zgaga) o nieznanej częstości występowania.

Gripblocker Natural - interakcje

Kora wierzby może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych, takich jak pochodne kumaryny.

Gripblocker Natural - dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież i dzieci w wieku >6 lat: 5 ml syropu od 3 do 4 razy na dobę. Dzieci: nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci w wieku <6 lat.
Czas stosowania. Jeśli gorączka nie ustępuje po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Gripblocker Natural - uwagi

Brak danych na temat wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!