Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gynauxil

Spis treści

Reklama

Gynauxil - skład

Preparat zawiera kwas hialuronowy (w postaci częściowo uwodnionego hialuronianu), ekstrakt drożdżowy, glukozę, octan sodu, kwas mlekowy, chlorek sodu, chlorek potasu, siarczan magnezu, siarczan manganu.

Reklama

Gynauxil - działanie

Wyrób medyczny w postaci zestalonej emulsji olejowo-wodnej, zawierający składniki sprzyjające adhezji do błony śluzowej pochwy. Właściwości mukoadhezyjne globulek sprzyjają budowie bariery na błonie śluzowej pochwy, która pomaga w zachowaniu prawidłowego stanu dróg rodnych i okolic intymnych: odpowiedniego nawilżenia i odżywienia nabłonka, pobudza także rozwój naturalnej flory bakteryjnej.

Gynauxil - wskazania

Przywracanie lub utrzymywanie właściwego pH, co stwarza warunki do hamowania infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Łagodzenie objawów związanych z odczuciem suchości w pochwie, w tym wywołanej niedoborem estrogenów. Wzmacnianie naturalnej flory bakteryjnej pochwy np. po antybiotykoterapii, porodzie, menstruacji w okresie zaburzonej gospodarki hormonalnej, w przypadku stwierdzonej niskiej liczby bakterii kwasu mlekowego w badaniu biologii pochwy. Przeciwdziałanie stanom atrofii (zaniku) błony śluzowej pochwy.

Reklama

Gynauxil - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować w leczeniu zakażeń narządów rodnych i stanów zapalnych oraz łącznie z innymi preparatami podawanymi dopochwowo.

Reklama

Gynauxil - ostrzeżenia

Jeśli po zastosowaniu preparatu pojawi się wyprysk, obrzęk, świąd bądź inne, nie występujące wcześniej dolegliwości w okolicy sromu, należy przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza. Nie zaleca się stosowania preparatu równocześnie z materiałami antykoncepcji mechanicznej, takimi jak krążki, diafragmy czy wkładki domaciczne (lateks, poliuretan) - nie wykonywano badań zgodności.

Reklama

Gynauxil - ciąża

Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować preparat wyłącznie po konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Reklama

Gynauxil - dawkowanie

Dopochwowo: Kobiety miesiączkujące/w okresie rozrodczym: 1 globulka przez 5 kolejnych dni, począwszy od 1-go dnia po zakończeniu menstruacji. Kontynuować stosowanie przez 2-3 następujących po sobie cyklach menstruacyjnych lub do czasu uzyskania poprawy. Lekarz może zalecić odmienny sposób użycia, do którego należy się dostosować. Kobiety w okresie menopauzy i po menopauzie: 1 globulka przez 10 kolejnych dni lub według wskazań lekarza. Zrobić około 2-tyg. przerwę, po której można wznowić stosowanie. Jeśli pojawi się miesiączka, stosowanie należy przerwać i wznowić po zakończeniu menstruacji. Sposób podania. Globulki umieścić głęboko w pochwie, najlepiej na noc.

Gynauxil - uwagi

Po aplikacji globulki nie podejmować współżycia płciowego.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!