Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Gynoxin

Spis treści

Reklama

Gynoxin - skład

1 g kremu dopochwowego zawiera 20 mg azotanu fentikonazolu. Preparat zawiera glikol propylenowy, lanolinę uwodornioną i alkohol cetylowy.

Reklama

Gynoxin - działanie

Pochodna imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Działa bezpośrednio na błonę komórkową grzyba, poprzez hamowanie enzymów utleniających, prowadząc do kumulacji nadtlenków i obumarcia komórki grzyba. Działa grzybostatycznie i grzybobójczo na dermatofity (wszystkie z rodzaju Trichophyton, Microsporum) oraz drożdżaki (Candida albicans), dodatkowo hamuje wydzielanie przez nie kwaśnej proteinazy. Działa również przeciwbakteryjnie wobec bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych.

Gynoxin - wskazania

Drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy). Leczenie zakażeń mieszanych pochwy. Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. U kobiet w wieku powyżej 60 lat, lek można stosować po konsultacji z lekarzem.

Reklama

Gynoxin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Gynoxin - ostrzeżenia

Należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku: gdy pacjentka jest w wieku powyżej 60 lat; gdy do zakażenia doszło po raz pierwszy; nawracających objawów (więcej niż 2 zakażenia w ciągu ostatnich 6 miesięcy); gorączki (≥ 38st.C); bólu w dolnej części brzucha, bólu pleców, dyzurii; cuchnących upławów; nudności; nieprawidłowych lub nieregularnych krwawień z pochwy, upławów zabarwionych krwią i (lub) bólu w ramionach; gdy po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa; gdy pacjentka lub jej partner przechodzili kiedykolwiek chorobę przenoszoną drogą płciową; nadwrażliwości na imidazol lub inne leki przeciwgrzybicze do stosowania dopochwowego; ran pochwy i sromu w tym owrzodzeń i pęcherzy; działań niepożądanych, takich jak: świąd, zaczerwienienie, wysypka, które są związane z leczeniem. Kremu dopochwowego nie należy stosować jednocześnie z mechanicznymi środkami antykoncepcyjnymi, środkami plemnikobójczymi, irygatorami dopochwowymi lub innymi preparatami dopochwowymi. W przypadku zakażenia również partnera zaleca się jego równoczesne leczenie. Koniecznie należy unikać kontaktu leku z oczami. Niektóre substancje pomocnicze kremu dopochwowego (lanolina uwodorniona, alkohol cetylowy), mogą powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Lek zawiera 50 mg glikolu propylenowego w 1 g kremu. W przypadku wystąpienia miejscowego podrażnienia lub reakcji uczuleniowej, leczenie należy przerwać.

Reklama

Gynoxin - ciąża

Fentikonazol w ciąży i okresie karmienia piersią powinien być stosowany pod nadzorem lekarza. W czasie ciąży nie należy używać aplikatora. Brak jest danych dotyczących wpływu fentikonazolu na płodność u ludzi, jednak badania na zwierzętach nie wykazały żadnego wpływu leku na płodność.

Reklama

Gynoxin - efekty uboczne

Bardzo rzadko: odczuwanie pieczenia sromu i pochwy, rumień, świąd, wysypka. Częstość nieznana: nadwrażliwość w miejscu podania. Długotrwałe stosowanie miejscowe może spowodować nadwrażliwość.

Gynoxin - interakcje

Preparat zawiera tłuszcze oraz oleje, które mogą powodować uszkodzenie mechanicznych środków antykoncepcyjnych wykonanych z lateksu. Pacjentkom należy zalecić stosowanie alternatywnych metod antykoncepcji / środków ostrożności podczas stosowania kremu. Wszelkie miejscowe leczenie dopochwowe może unieczynnić stosowane miejscowo antykoncepcyjne środki plemnikobójcze.

Gynoxin - dawkowanie

Dopochwowo. Dorośli i młodzież w wieku ≥16 lat: wprowadzić zawartość aplikatora (ok. 5 g) głęboko do pochwy. Aplikować jednorazowo głęboko do pochwy wieczorem przed snem przez 6 kolejnych dni, lub 2 razy na dobę - wieczorem przed snem oraz rano, przez 3 kolejne dni. W razie potrzeby możliwe jest zastosowanie kremu u partnera seksualnego. Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat (dane nie są dostępne). Sposób podania. Krem należy stosować za pomocą aplikatora (po umyciu nadaje się do wielokrotnego użycia).

Gynoxin - uwagi

Lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Clotrimazolum GSK
Gynalgin - ulotka, skutki uboczne tabletek dopochwowych
Gyno-Femidazol
Gyno-Pevaryl

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!