Hasceral

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu miejscowym keratolitycznym. Kwas salicylowy wywołuje złuszczanie komórek naskórka - redukuje przyleganie komórek rogowych przez rozpuszczenie substancji międzykomórkowej oraz zmniejsza pH w warstwie rogowej, co sprzyja nawodnieniu i zmiękczeniu naskórka. Mocznik wywołuje efekt keratolityczny, co prowadzi do ścieńczenia warstwy rogowej naskórka i jego złuszczania oraz odnawia płaszcz ochronny skóry. Kwas salicylowy i mocznik działają również przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.

Wskazania

Choroby przebiegające z zaburzeniem rogowacenia: łuszczyca, łupież czerwony mieszkowy, rybia łuska, nadmierne rogowacenie dłoni i stóp, rogowacenie mieszkowe, alergiczny i niealergiczny wyprysk dłoni, neurodermit, atopowe zapalenie skóry oraz stany nadmiernego wysuszenia skóry o różnej etiologii.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Nie stosować na uszkodzoną skórę oraz w okolicy oczu i błon śluzowych. Nie stosować maści na większe powierzchnie skóry, jedynie miejscowo.

Ciąża i laktacja

Ze względu na wchłanianie przez skórę, preparaty zawierające kwas salicylowy nie powinny być stosowane na duże powierzchnie skóry u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działania niepożądane

Niekiedy może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry.

Dawkowanie

Miejscowo. Stosować na powierzchnię skóry chorobowo zmienionej 1-2 razy na dobę, przez kilka lub kilkanaście dni. Przy dłuższym stosowaniu wprowadzić przerwy. W przypadku leczenia skóry rąk - nacierać je po każdym umyciu.

Reklama

Uwagi

Pharmindex