Hemorectal

Reklama

Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i ściągającym. Przyspiesza proces gojenia, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Zasadowy galusan bizmutu tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej, dzięki czemu jest ona wzmocniona i bardziej elastyczna. Preparat praktycznie nie wchłania się z błony śluzowej odbytnicy.

Wskazania

Żylaki odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku krwawienia z odbytu lub nasilenia dolegliwości należy przerwać leczenie. Zachować ostrożność w przypadku stosowania na uszkodzoną lub otartą skórę, ponieważ rezorcynol i kwas borowy może ulec wchłonięciu.

Ciąża i laktacja

Preparat może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie przeprowadzono odpowiednich badań wśród kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane

Rzadko: podrażnienie, pieczenie błon śluzowych i obrzęk.

Dawkowanie

Doodbytniczo, dorośli: 1 czopek przed snem. W cięższych przypadkach po 1 czopku rano i wieczorem. Jeśli po 3-4 tyg. stosowania leku nie nastąpi poprawa należy ponownie zdiagnozować dolegliwości. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Reklama

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex