Hemorectal

Spis treści

Hemorectal - Skład

1 czopek zawiera 42,4 mg zasadowego galusanu bizmutu, 17,4 mg tlenku bizmutu, 0,6 mg oksyjodogalusanu bizmutu, 17,4 mg rezorcynolu, 357 mg kwasu borowego, 212 mg tlenku cynku, 35,4 mg balsamu peruwiańskiego. Preparat zawiera lak czerwieni koszenilowej.

Hemorectal - Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzapalnym i ściągającym. Przyspiesza proces gojenia, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Zasadowy galusan bizmutu tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej, dzięki czemu jest ona wzmocniona i bardziej elastyczna. Preparat praktycznie nie wchłania się z błony śluzowej odbytnicy.

Reklama

Hemorectal - Wskazania

Żylaki odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.

Hemorectal - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Hemorectal - Ostrzeżenia

W przypadku krwawienia z odbytu lub nasilenia dolegliwości należy przerwać leczenie. Zachować ostrożność w przypadku stosowania na uszkodzoną lub otartą skórę, ponieważ rezorcynol i kwas borowy może ulec wchłonięciu.

Hemorectal - Ciąża

Preparat może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Nie przeprowadzono odpowiednich badań wśród kobiet karmiących piersią.

Hemorectal - Efekty uboczne

Rzadko: podrażnienie, pieczenie błon śluzowych i obrzęk.

Hemorectal - Dawkowanie

Doodbytniczo, dorośli: 1 czopek przed snem. W cięższych przypadkach po 1 czopku rano i wieczorem. Jeśli po 3-4 tyg. stosowania leku nie nastąpi poprawa należy ponownie zdiagnozować dolegliwości. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.

Hemorectal - Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex
<-- popup -->