Źródło

Hexagyn Duo

Reklama

Działanie

Wyrób medyczny. Preparat przywraca naturalne nawilżenie i pH pochwy oraz sprzyja przywróceniu naturalnego ekosystemu srom-pochwa. Kwas hialuronowy wywiera działanie uwadniające i smarujące w suchości pochwy, przyczynia się do przywrócenia naturalnego i optymalnego środowiska pochwy. Kwas mlekowy sprzyja skorygowaniu pH i zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnych okolic intymnych. Polikarbofil normalizuje i utrzymuje kwaśnie pH pochwy do 72 h; działa nawilżająco i na długo znosi suchość pochwy, dyskomfort okolic intymnych oraz ogranicza rozwój infekcji pochwy.

Wskazania

Wspomagająco w zapobieganiu i leczeniu suchości pochwy o charakterze zapalnym i zakaźnym, w przypadku podrażnienia, pieczenia oraz świądu pochwy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku zmian i ran w pochwie. Nie stosować w trakcie krwawienia miesięcznego.

Środki ostrożności

U dzieci globulki stosować wyłącznie na zalecenie lekarskie i pod bezpośrednią kontrolą lekarza.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią globulki stosować wyłącznie na zlecenie i pod kontrolą lekarza.

Dawkowanie

Dopochwowo. Terapia podstawowa: 1 globulka na noc przez 5-7 kolejnych dni po zakończeniu cyklu miesiączkowego lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Terapia wspomagająca lub profilaktyka: 1 globulka na noc co 3 dni do uzyskania trwałej poprawy lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie przekraczać sugerowanej dawki bez wcześniej konsultacji z lekarzem.

Reklama

Uwagi

Długotrwałe stosowanie może prowadzić do wystąpienia reakcji nadwrażliwości.

Pharmindex