Hirudoid

Spis treści

Hirudoid - Skład

100 g maści lub żelu zawiera 300 mg polisiarczanu mukopolisacharydowego - co odpowiada 25 000 j. (jednostki ustalone na podstawie oznaczenia częściowego czasu aktywowanej tromboplastyny APTT).

Hirudoid - Działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzakrzepowym, przeciwzapalnym i regeneracyjnym. Ma właściwości przeciwtrombinowe, a także przyspiesza wchłanianie krwiaków podskórnych. Po miejscowym zastosowaniu preparatu substancje czynne wnikają do tkanek powierzchownych i głębokich, wywierając działanie lecznicze.

Reklama

Hirudoid - Wskazania

Miejscowe stosowanie na skórę w przypadku: tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków, zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.

Hirudoid - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy nakładać maści i żelu na otwarte rany i uszkodzoną skórę.

Hirudoid - Ostrzeżenia

Alkohol cetostearylowy i alkohol mistrylowy zawarty w maści, może powodować podrażnienie skóry. Glikol polipropylenowy zawarty w żelu może również powodować podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, a także uszkodzoną skórą.

Hirudoid - Ciąża

Nie ma doniesień o szkodliwym działaniu na nienarodzone dziecko lub noworodka po stosowaniu polisiarczanu mukopolisacharydowego w okresie ciąży czy laktacji.

Hirudoid - Efekty uboczne

Bardzo rzadko: miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj przemijają szybko po zaprzestaniu stosowania preparatu. 4- hydroksybenzoesan metylu i propylu zawarty w maści może powodować reakcje alergiczne.

Hirudoid - Dawkowanie

Nakładać 3-5 cm maści lub żelu na zmienione chorobowo miejsca, lekko wmasowując, 2 do 3 razy dziennie lub częściej jeśli zachodzi potrzeba. Preparat w postaci maści może być używany jako opatrunek z maści. W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Podczas jonoforezy żel jest podawany pod katodę. Leczeniem pierwszego rzutu w przypadku zapalenia żył powierzchownych kończyn dolnych jest zastosowanie opatrunku uciskowego.

Hirudoid - Uwagi

Żelu nie należy stosować pod opatrunkiem ze względu na zawartość alkoholu.

Pharmindex
<-- popup -->