Humana z MCT

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zbilansowana, bezglutenowa, niskolaktozowa dieta wyprodukowana z mleka krowiego, bananów, tłuszczów roślinnych, skrobi ziemniaczano-kukurydzianej, maltodekstryn, składników mineralnych i witamin. Tłuszcze w 50% składają się z triglicerydów o średniej długości łańcucha (MCT), dzięki czemu preparat znajduje zastosowanie w żywieniu i leczeniu żywieniowym pacjentów z zaburzeniami wchłaniania tłuszczów i zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym. Proporcje składników, obecność tłuszczów MCT, duża zawartość bananów i błonnika uwzględniają szczególne wymagania niemowląt z biegunką, umożliwiając szybką normalizację stolca. Preparat jest dobrze tolerowany i dzięki bananowemu smakowi chętnie spożywany przez dzieci; dziecko szybko osiąga utraconą wskutek biegunki masę ciała.

Wskazania

Postępowanie dietetyczne w przebiegu biegunek u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nie stosować u pacjentów z nietolerancją mleka krowiego, alergii na białka mleka krowiego, nietolerancją laktozy, fruktozy lub sacharozy, galaktozemią.

Środki ostrożności

Preparat można stosować u pacjentów z zaburzeniami tolerancji glukozy pod warunkiem kontrolowania przemiany materii.

Dawkowanie

Doustnie. Dawkowanie indywidualne, zgodnie z zapotrzebowaniem i wiekiem. Proponowany schemat w przypadku wystąpienia biegunki: nawadnianie 1. dnia z użyciem preparatu Humana Elektrolit - przez pierwsze 6-12 h podawać: niemowlęta 50-100 ml/kg mc., dzieci 50-150 ml/kg mc, dorośli 20-40 ml/kg mc.; realimentacja 1-2. dnia z użyciem preparatu Humana z MCT - powrót do odżywiania doustnego następuje w rosnących dawkach aż do normalizacji stolca (4-7 dni): 1-3. mż. - ok. 6 but. po 130 ml; 4-5. mż. - ok. 5-6 but. po 170 ml; 6-12. mż. - ok. 3-4 but. po 200 ml i 1-2. posiłków stałych; dzieci - ok. 4-5 posiłków stałych po 200 g; dorośli - wg potrzeb jako posiłek płynny lub stały. Po normalizacji stolca należy stopniowo wprowadzać zwykłe pożywienie.

Reklama

Uwagi

1 płaska miarka zawiera około 4,7 g proszku. Preparat może stanowić wyłączny pokarm niemowląt i uzupełniające pożywienie małych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pharmindex