Źródło

Hyalobarrier Gel

Reklama

Działanie

Sterylny, bardzo lepki żel uzyskiwany przez kondesację kwasu hialuronowego. Preparat przywiera do powierzchni tkanek i ścian jamy brzusznej, tworząc barierę oddzielającą tkanki podczas fazy regeneracji po zabiegu chirurgicznym. Powstawanie skrzepów nie ogranicza skuteczności preparatu.

Wskazania

Zapobieganie zrostom lub ograniczanie zrostów po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej lub miednicy. Hyalobarrier Gel stosowany jest w otwartych zabiegach chirurgicznych (w laparotomii); Hyalobarrier Gel endo - w laparoskowych i histeroskopowych zabiegach chirurgicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na preparat. Zakażenie w miejscu wykonywania zabiegu chirurgicznego.

Środki ostrożności

Zachować ostrożność u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi, ciężkimi alergiami i z epizodami anafilaksji w wywiadzie. Brak badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania u pacjentów z nowotworami złośliwymi - badania przedkliniczne wskazują, że preparat nie ma wpływu na rozrost neoplastyczny.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży. Zaleca się unikanie zajścia w ciążę podczas pierwszego pełnego cyklu menstruacyjnego po stosowaniu preparatu.

Interakcje

Brak badań dotyczących jednoczesnego stosowania żelu z innymi produktami zapobiegającymi tworzeniu się zrostów lub roztworami stosowanymi dootrzewnowo.

Dawkowanie

Stosując preparat zachować standardowe zasady aseptyki obowiązujące na sali operacyjnej. Po doprowadzeniu produktu do temperatury pokojowej otworzyć torebkę i przenieść strzykawkę do sterylnego pola operacyjnego. Zdjąć nasadkę ochronną z końcówki i założyć załączoną kaniulę na końcówki luer-lock strzykawki. Kaniula dla Hyalobarrier Gel endo jest przeznaczona do użycia z trokarem o średnicy 0,5 cm. Naciskając tłok, żel nałożyć w obszarze jamy brzusznej lub miednicy pokrywając nim zagrożone obszary. Zaleca się nakładanie warstwy żelu o grubości 1-2 mm (grubość warstwy nie wpływa skuteczność).

Reklama

Uwagi

Nie płukać pola operacyjnego po zastosowaniu żelu. Przechowywać w temperaturze 2-8st.C, w temperaturze pokojowej można przechowywać przez krótki okres czasu, następnie można ponownie schłodzić.

Pharmindex