ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Ibalgin Sport

Spis treści

Reklama

Ibalgin Sport - skład

1 g kremu zawiera 50 mg ibuprofenu i 200 j.m. heparynoidu. Krem zawiera p-hydroksybenzoesany metylu i propylu oraz glikol propylenowy.

Reklama

Ibalgin Sport - działanie

Preparat do stosowania miejscowego o skojarzonym działaniu składników. Ibuprofen, należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, wykazuje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn. Po miejscowym podaniu na skórę osiąga w osoczu ok. 0,5% maksymalnego stężenia uzyskiwanego po doustnym podaniu tej samej dawki ibuprofenu. Heparynoid działa przeciwzakrzepowo, przeciwwysiękowo i słabo przeciwzapalnie. Stwierdzono występowanie dużych różnic międzyosobniczych dotyczących wchłaniania heparynoidu.

Reklama

Ibalgin Sport - wskazania

Leczenie miejscowe objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Lek można również stosować jako środek pomocniczy w leczeniu schorzeń takich jak: zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenie ścięgien oraz zapalenie mięśni i powięzi, leczenie zmian pourazowych powstałych np. przy uprawianiu sportu, takich jak obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.

Reklama

Ibalgin Sport - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen, heparynoid lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować u pacjentów, u których po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa. Nie stosować na otwarte rany, zmiany skórne, błony śluzowe i do oczu.

Reklama

Ibalgin Sport - ostrzeżenia

Nie należy stosować w przypadku skazy krwotocznej, różnych postaci plamicy, małopłytkowości, hemofilii i różnego rodzaju stanów związanych ze skłonnością do krwawień. Nie należy stosować kremu na duże powierzchnie ciała w przypadku zwiększenia wyników OB, gdyż stosowanie preparatu może maskować istotne zmiany tego wskaźnika. Stosować ostrożnie u pacjentów z chorobami nerek, zaburzeniami żołądka i jelit. Długotrwałe stosowanie preparatu może wywołać u niektórych pacjentów skórne reakcje nadwrażliwości. Jeśli wystąpią zmiany skórne (zaczerwienienie, wysypka, świąd, pieczenie, rumień), preparat należy odstawić. Ze względu na zawartość p-hydroksybenzoesanów metylu i propylu oraz glikolu propylenowego preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) i podrażnienie skory.

Reklama

Ibalgin Sport - ciąża

W ciąży lub okresie karmienia piersią preparat może być stosowany tylko przez krótki czas, wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Nie zaleca się stosowania w III trymestrze ciąży, ze względu na możliwy wpływ na przebieg akcji porodowej (wpływ na krwawienie).

Reklama

Ibalgin Sport - efekty uboczne

Częstość nieznana: reakcje alergiczne (u wrażliwych pacjentów), nadwrażliwość na światło, miejscowe podrażnienie w postaci pieczenia, świądu, zaczerwienienia lub wysypki (u wrazliwych pacjentów).

Ibalgin Sport - interakcje

Kwas acetylosalicylowy podawany ogólnie nasila działanie heparyny. Stosowanie heparyny na duże powierzchnie skóry lub jednoczesne leczenie przeciwzakrzepowe, np. podawanie leków przeciwzakrzepowych lub kwasu acetylosalicylowego, może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia krwawienia. Kremu nie należy stosować z preparatami stosowanymi miejscowo zawierającymi tetracyklinę i hydrokortyzon, ze względu na niezgodność z heparynoidem.

Ibalgin Sport - dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci >12 lat: warstwę kremu o grubości 1 mm rozprowadzić na zmienionej chorobowo powierzchni i otaczającej okolicy i delikatnie wetrzeć; stosować 2-3 razy dziennie, co 4-5 h. W przypadku chorób żył, na chore miejsce może zostać zastosowany na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia rozległych i bolesnych krwiaków, na początku leczenia zaleca się zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej na noc. W celu złagodzenia silnego bólu zaleca się uzupełnienie leczenia podaniem ibuprofenu w tabletkach. Po każdorazowym zastosowaniu leku należy umyć ręce.

Ibalgin Sport - uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Amol
Aromatol Hot żel
Aromatol
Balsamum Mentholi compositum

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!