Źródło

Ibuvit Kolka

Reklama

Działanie

Wyrób medyczny. Simetikon obniża napięcie powierzchniowe ścian pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach, ułatwia ich łączenie i pękanie. Usprawnia to wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit, które jest przyczyną bólu. Simetikon po podaniu doustnym nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest całkowicie wydalany z kałem w postaci niezmienionej.

Wskazania

Wyrób medyczny przeznaczony do stosowania u niemowląt od 28 dnia życia oraz dzieci do 12 lat w celu łagodzenia objawów (kolka, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność) związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego. Pomocniczo w przygotowaniu niemowląt od 28 dnia życia i dzieci do 12 lat do badań diagnostycznych jamy brzusznej (badania radiologiczne i ultrasonograficzne; wziernikowanie żołądka i dwunastnicy).

Przeciwwskazania

Noworodki i niemowlęta do 28 dnia życia. Stwierdzenie lub podejrzenie perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego. Nadwrażliwość na simetikon lub którykolwiek składnik preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. W celu otworzenia kapsułki twist-off należy ścisnąć ogonek kapsułki, a następnie przekręcić go kilka razy i oderwać. Dokładnie wycisnąć pozostałą w kapsułce zawartość na łyżeczkę lub bezpośrednio do buzi dziecka. Zawartość kaps. można wymieszać z niewielką ilością mleka i podać przed rozpoczęciem karmienia. Łagodzenie objawów związanych z nagromadzeniem gazu w przewodzie pokarmowym. Niemowlęta od 28 dn. ż. i dzieci do 2 lat: zawartość 1 kaps. przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki 120 mg simetikonu (6 kaps.) dziennie. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: zawartość 2 kaps. przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie przekraczać zalecanej dawki 240 mg simetikonu (12 kaps.) dziennie. Przygotowania do badań diagnostycznych. Niemowlęta od 28 dn. ż. i dzieci do 2 lat: w dniu poprzedzającym badanie zawartość 1 kaps. 2 razy dziennie; rano w dniu badania, na czczo zawartość 1 kaps. Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: w dniu poprzedzającym badanie zawartość 2 kaps. 2 razy dziennie; rano w dniu badania, na czczo zawartość 2 kaps.

Reklama

Uwagi

Wyrób medyczny bez konsultacji z lekarzem można stosować do 4 tygodni. Podczas stosowania wyrobu nie należy pić napojów gazowanych. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Pharmindex