Inhalol

Spis treści

Inhalol - Skład

100 g płynu zawiera olejki: po 10,0 g sosnowego i tymiankowego, 20,0 g z mięty pieprzowej, 60,0 g terpentynowego.

Inhalol - Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Inhalol - Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie, pomocniczo w postaci inhalacji wziewnej, w celu łagodzenia dolegliwości górnych dróg oddechowych takich jak katar i trudności w odkrztuszaniu gęstej wydzieliny.

Inhalol - Przeciwskazania

Preparatu nie należy stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników, a także u chorych na astmę, krztusiec i u dzieci do 7 rż.

Inhalol - Ostrzeżenia

Należy unikać kontaktu leku z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa, w razie potrzeby zmyć preparat wodą. Nie zaleca się stosowania bezpośrednio na skórę w obrębie szyi, twarzy i nosa ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli.

Inhalol - Ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Inhalol - Efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe skóry, podrażnienia błon śluzowych, nasilenie skurczu oskrzeli. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać stosowania preparatu.

Inhalol - Dawkowanie

Do celów inhalacyjnych dla dzieci powyżej 7 rż. i dorosłych: do naczynia z gorącą wodą dodać kilka kropli preparatu i wdychać powstające opary. Inhalację można prowadzić dodając kilka kropli do gorącej kąpieli, lub za pomocą specjalnych urządzeń inhalacyjnych.

Inhalol - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->