Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kamagel

Spis treści

Reklama

Kamagel - skład

1 g żelu zawiera 0,05 g octanowinianu glinu w postaci 10% roztworu i 0,01 g płynnego glikolowego wyciągu z kwiatów rumianku w stosunku 1:1.

Reklama

Kamagel - działanie

Zawarty w preparacie octanowinian glinu działa miejscowo jako łagodny środek ściągający i antyseptyczny. W miejscu zastosowania zmienia w sposób odwracalny warstwę białkową, która znajduje się pomiędzy komórkami naskórka, przez co skóra staje się bardziej zwarta. Zmienione białka tworzą warstwę ochronną zmniejszając przepuszczalność naczyń włosowatych. Substancje o działaniu ściągającym zmniejszają wysięk i stan zapalny oraz zapobiegają dalszym zakażeniom. Olejek eteryczny rumianku i flawony, zawarte w wyciągu z rumianku, również działają przeciwzapalnie i łagodnie antyseptycznie. Substancje czynne preparatu synergistycznie zmniejszają stan zapalny skóry.

Reklama

Kamagel - wskazania

Łagodne stany zapalne skóry powstałe w wyniku: opalania się, nadmiernego pocenia się i wilgotnej skóry w zgięciach i fałdach skórnych, ukąszeń i użądleń owadów, oparzeń parzydełkami meduzy, golenia i depilacji.

Reklama

Kamagel - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Asteraceae.

Reklama

Kamagel - ostrzeżenia

Należy unikać kontaktu preparatu z błonami śluzowymi i oczami. Żelu nie należy nanosić na otwarte rany i uszkodzenia skóry. Jeśli preparat jest stosowany u dzieci, nie wolno dopuścić do zlizywania żelu ze skóry. Preparat zawiera alkohol etylowy - częste nanoszenie żelu na skórę może ją podrażniać i wysuszać.

Reklama

Kamagel - ciąża

Nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania.

Reklama

Kamagel - efekty uboczne

Bardzo rzadko: skórne reakcje nadwrażliwości.

Kamagel - dawkowanie

Do stosowania miejscowego na skórę: nanosić cienką warstwę żelu kilka razy na dobę na zmienione zapalnie miejsce na skórze.

Kamagel - uwagi

Nie należy stosować innych leków na miejsce leczone preparatem.


Podobne leki
ABE
Antidral
Balsolan
Maść rumiankowa

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!