Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kamfenol

Kamfenol to płyn stosowany do zarabiania past służących do wypełniania kanałów korzeniowych oraz do materiałów używanych do tymczasowego pokrycia pośredniego miazgi zębowej.
Spis treści

Reklama

Kamfenol - skład

1 g preparatu zawiera 270 mg fenolu, kamforę, alkohol etylowy.

Reklama

Kamfenol - działanie

Wykazuje silne działanie bakteriobójcze, a także znieczulające. Stosowany jako płyn do zarabiania past służących do wypełniania kanałów korzeniowych, jak również do materiałów używanych do tymczasowego pokrycia pośredniego miazgi zębowej. Może być także używany do odkażania kanałów korzeniowych.

Reklama

Kamfenol - wskazania

Preparat do stosowania w zębach martwych, w zabiegach endodontycznych do odkażania jamy zębowej w trakcie leczenia zakażonych kanałów korzeniowych. Stosowany w przypadkach, gdy inne metody okazały się nieskuteczne.

Reklama

Kamfenol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w przypadku równoczesnego przyjmowania antybiotyków, chemioterapeutyków, kortykosteroidów oraz leczenia jonoferezą wodorotlenową i jodową ze względu na antagonizm. Nie stosować do odkażania ubytków próchnicowych w zębach żywych.

Reklama

Kamfenol - dawkowanie

Tampon z waty opatrunkowej nasączyć preparatem i wprowadzić do komory zębowej, po czym zamknąć szczelnym wypełnieniem czasowym na 2-5 dni.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!