Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Ketac™ Cem Plus

Spis treści

Reklama

Ketac™ Cem Plus - skład

2 x 11 g materiału w podajniku typu Clicker, bloczek do mieszania

Reklama

Ketac™ Cem Plus - działanie

Szkło-jonomerowy cement modyfikowany żywicami w podajniku typu Clicker, umożliwiającym precyzyjne i higieniczne dozowanie. Pasty mieszane są w odpowiednich, stałych proporcjach; czas usuwania nadmiarów i straty materiału są zredukowane do minimum. Ketac Cem Plus doskonale łączy się z zębiną i szkliwem oraz z większością materiałów protetycznych. Cechuje go prosta aplikacja, bardzo niska rozpuszczalność, uwalnianie fluoru na poziomie porównywalnym z tradycyjnymi materiałami szkło-jonomerowymi oraz minimalne ryzyko wystąpienia nadwrażliwości pozabiegowej.

Reklama

Ketac™ Cem Plus - wskazania

Łączenie metalowo-porcelanowych koron i mostów z tkankami zęba, odbudową z amalgamatów, kompozytów i szkło-jonomerów. Osadzanie metalowych wkładów, nakładów i koron. Cementowanie koron posiadających podbudowę z tlenku cyrkonu lub tlenku glinu. Osadzanie lanych i standardowych wkładów koronowo-korzeniowych. Cementowanie pierścieni ortodontycznych.

Reklama

Ketac™ Cem Plus - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału, w tym żywice akrylowe i nadsiarczan potasu.

Reklama

Ketac™ Cem Plus - uwagi

Nie stosować cementu w przypadku kompozytowych i porcelanowych wkładów/nakładów oraz pełnoceramicznych i pełnokompozytowych koron, które nie posiadają podbudowy z tlenku glinu lub tlenku cyrkonu. Zastosowanie niektórych środków do wstępnego przygotowania zębiny, np. Tubulicid Red, jest przeciwwskazane. Pozostałości tych materiałów mogą wpływać negatywnie na siłę łączenia lub reakcję wiązania cementu. Szczególnie unikać kontaktu z nieutwardzoną żywicą (stosowanie rękawiczek i technik zapobiegających bezpośredniemu dotykania materiału.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!