Ketac™ Cem Plus

Reklama

Działanie

Szkło-jonomerowy cement modyfikowany żywicami w podajniku typu Clicker, umożliwiającym precyzyjne i higieniczne dozowanie. Pasty mieszane są w odpowiednich, stałych proporcjach; czas usuwania nadmiarów i straty materiału są zredukowane do minimum. Ketac Cem Plus doskonale łączy się z zębiną i szkliwem oraz z większością materiałów protetycznych. Cechuje go prosta aplikacja, bardzo niska rozpuszczalność, uwalnianie fluoru na poziomie porównywalnym z tradycyjnymi materiałami szkło-jonomerowymi oraz minimalne ryzyko wystąpienia nadwrażliwości pozabiegowej.

Wskazania

Łączenie metalowo-porcelanowych koron i mostów z tkankami zęba, odbudową z amalgamatów, kompozytów i szkło-jonomerów. Osadzanie metalowych wkładów, nakładów i koron. Cementowanie koron posiadających podbudowę z tlenku cyrkonu lub tlenku glinu. Osadzanie lanych i standardowych wkładów koronowo-korzeniowych. Cementowanie pierścieni ortodontycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału, w tym żywice akrylowe i nadsiarczan potasu.

Reklama

Uwagi

Nie stosować cementu w przypadku kompozytowych i porcelanowych wkładów/nakładów oraz pełnoceramicznych i pełnokompozytowych koron, które nie posiadają podbudowy z tlenku glinu lub tlenku cyrkonu. Zastosowanie niektórych środków do wstępnego przygotowania zębiny, np. Tubulicid Red, jest przeciwwskazane. Pozostałości tych materiałów mogą wpływać negatywnie na siłę łączenia lub reakcję wiązania cementu. Szczególnie unikać kontaktu z nieutwardzoną żywicą (stosowanie rękawiczek i technik zapobiegających bezpośredniemu dotykania materiału.

Pharmindex