Znajdź lek

Ketoprofenum Fastum

Spis treści

Działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny do stosowania miejscowego. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Wchłanianie ketoprofenu do krwioobiegu przez skórę zachodzi bardzo powoli. Po 5-8 h od miejscowego podania dawki 50-150 mg, stężenie ketoprofenu we krwi wynosi 0,08-0,15 μg/ml.

Wskazania

Miejscowe leczenie bólów mięśni i stawów np. spowodowanych urazami (kontuzje wywołane uprawianiem sportu, urazy stawów z naderwaniem więzadeł bez zwichnięcia, uszkodzenia ścięgien i mięśni powstałe wskutek nadmiernego wysiłku). Miejscowe leczenie bólu w okolicy lędźwiowej w przebiegu dyskopatii.

Przeciwwskazania

Znane reakcje nadwrażliwości (np. objawy astmy, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa) po podaniu ketoprofenu, fenofibratu, kwasu tiaprofenowego, kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą. Alergia skórna w wywiadzie po zastosowaniu ketoprofenu, kwasu tiaprofenowego, fenofibratu, filtrów UV lub perfum. Reakcje nadwrażliwości na światło słoneczne w wywiadzie. Ekspozycja na światło słoneczne (nawet wówczas, gdy niebo jest zachmurzone), a także na promienie UV w solarium, w trakcie leczenia i 2 tyg. po zaprzestaniu leczenia. Nie stosować na skórę uszkodzoną, na otwarte rany lub skaleczenia, lub skórę zmienioną chorobwo (wyprysk, trądzik, zakażenia skóry). III trymestr ciąży. Dzieci <15 lat.