Znajdź lek

Źródło

Kolagen Activ plus

Działanie

Suplement diety. Kolagen stanowi ok. 25% struktury organizmu i bierze udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów, narządów i tkanek. Zaburzenia w metabolizmie kolagenu objawiają się dysfunkcjami w obrębie aparatu ruchu (sztywność, bóle okołostawowe). Przy niedoborze kolagenu pojawiają się zmarszczki, cellulit, suchość skóry, matowienie paznokci i włosów, przykurczenie sylwetki. Preparat oparty o łatwoprzyswajalny hydrolizat kolagenu, uzupełniony wapniem, magnezem, witaminami C i B6, ogranicza rozpad i nasila odbudowę struktur kolagenowych organizmu.

Wskazania

Wspomagająco u osób narażonych na przeciążenia aparatu ruchu, wykonujących ciężką pracę fizyczną, rehabilitowanych ruchowo, ćwiczących rekreacyjnie i sportowców wyczynowych, w schorzeniach aparatu ruchu. Zapobieganie zwyrodnieniowym zapaleniom stawów, osteoporozie, złamaniom i kontuzjom. Rekonwalescencja po zabiegach chirurgicznych, kontuzjach i złamaniach. W okresie intensywnego wzrastania (młodzież). W celu poprawy wyglądu skóry, paznokci, włosów.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 4 tabletki 2 razy dziennie między posiłkami.

Uwagi

Dla zwiększenia efektywności działania, szczególnie w dysfunkcjach aparatu ruchu, producent poleca łączne stosowanie preparatów Kolagen i Osteoblock. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Pharmindex