Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kolaktaza

Spis treści

Reklama

Kolaktaza - skład

Preparat zawiera laktazę - aktywność enzymu laktaza: 225 FCC/kropla.

Reklama

Kolaktaza - działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera laktazę - grupę enzymów, odpowiadających za rozkład laktozy (cukier mleczny znajdujący się w mleku matki lub mleku modyfikowanym) na cukry proste (glukozę i galaktozę) łatwiejsze do przyswojenia przez organizm. Preparat łagodzi tymczasowe problemy z trawieniem i dolegliwości kolkowe często występujące u niemowląt.

Reklama

Kolaktaza - wskazania

Preparat przeznaczony do stosowania u niemowląt w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych, powodowanych nietolerancją laktozy zawartej w pożywieniu.
Może być bezpiecznie stosowany od dnia narodzin. Kolaktaza powinna być używana tak długo, aż dziecko „wyrośnie” z niedoboru laktazy, a organizm dziecka zacznie wytwarzać wystarczającą jej ilość wraz z rozwojem jelit - zwykle około 3.-4. miesiąca życia.

Reklama

Kolaktaza - dawkowanie

Doustnie. Preparat może być stosowany zarówno podczas karmienia piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Karmienie piersią: Do wysterylizowanego, plastikowego pojemnika wlać kilka łyżeczek mleka z piersi i dodać 4 krople preparatu. Tak przygotowane mleko należy podać dziecku za pomocą łyżeczki i kontynuować karmienie piersią jak zwykle. Mleko modyfikowane: Przygotować mleko zgodnie z zaleceniami na opakowaniu i dodać 4 krople preparatu do ciepłego mleka. Nie wolno dodawać preparatu do gorącego mleka. Wstrząsnąć dobrze butelkę i podać dziecku. Niewykorzystaną mieszankę wyrzucić. Przygotowywanie mleka do późniejszego wykorzystania: Przygotować mleko zgodnie z zaleceniami na opakowaniu i dodać 2 krople preparatu do ciepłego mleka, wstawić do lodówki na minimum 4 h. Mieszanka musi zostać wykorzystana w ciągu 12 h od momentu jej przygotowania. Podgrzać mieszankę do temperatury odpowiedniej dla dziecka. Niewykorzystaną mieszankę wyrzucić. Gotowa mieszanka: Podgrzać mleko i dodać 4 krople preparatu do ciepłego mleka. Nie wolno dodawać preparatu do gorącego mleka. Wstrząśnąć dobrze butelkę i podać dziecku. Niewykorzystaną mieszankę wyrzucić.  

Reklama

Kolaktaza - uwagi


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!