Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kolpexin "O"

Spis treści

Reklama

Kolpexin "O" - skład

Wkładka dopochwowa ortostatyczna jest wykonana z nietoksycznego i odpornego na płyny ustrojowe materiału medycznego z wtopioną silikonową nicią poliamidową. Rozmiary wkładek są uszeregowane wg średnicy: 44, 42, 39, 36, 32 i 28 mm

Reklama

Kolpexin "O" - działanie

Wkładka ortostatyczna spełnia funkcje podporową narządu rodnego i pęcherza moczowego. Podtrzymywanie obniżonych narzadów miednicy mniejszej poprzez wkladkę ortostatyczną na mięśniach przepony miednicznej, pozwala zwolnić wzmożone napięcie aparatu wieszadłowego macicy i daje szanse szybkiej regeneracji tkanek.

Reklama

Kolpexin "O" - wskazania

Obniżenie narządów moczowopłciowych, cystocele, wypadanie macicy, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

Reklama

Kolpexin "O" - przeciwwskazania

Nieodprowadzalne tyłopochylenie macicy, duże rektocele. Ciąża powyżej 16 tygodnia. Wkładki nie przepłukiwać gorącą wodą, nie gotować. Ćwiczenia w przypadku rektocele wykonywać ostrożnie, a w niektórych przypadkach zrezygnować z ich wykonywania.

Reklama

Kolpexin "O" - dawkowanie

Korekcyjna wkładka ortostatyczna jest zakładana do pochwy powyżej mięśni dźwigacza odbytu, a nić pozostaje na zewnątrz i służy do jej usuwania. Przed rozpoczęciem leczenia należy ocenić stopień obniżenia narządów moczowopłciowych oraz unieść macicę do góry i ustawić w przodopochyleniu. Zakładanie wkładki powinno odbywać się w pozycji leżącej z głową podpartą i zgiętymi kończynami w stawach biodrowych i kolanowych, co gwarantuje maksymalne rozluźnienie mięśni. Wkładka pozostaje w pochwie przez cały czas leczenia, może być jedynie wyjmowana przed stosunkiem płciowym. W trakcie trwania leczenia należy 2 razy dziennie wykonywać ćwiczenia z wkładką ortostatyczną. Ćwiczenia powinny być wykonywane w pozycji leżącej na brzuchu. Wskazane jest aby nogi były wyżej niż głowa. Ćwiczenia polegają na długim skurczu mięśni dźwigaczy odbytu oraz na ściskaniu miękkich przedmiotów pomiędzy kolanami. Wystarczające jest prawidłowe wykonanie 10 skurczów jednorazowo. Po okresie leczenia wkładka powinna być stosowana co najmniej przez 2 dni w tygodniu wraz z ćwiczeniami oraz w okresie miesiączki.

Reklama

Kolpexin "O" - uwagi

W przypadku gdy macica przed leczeniem była w przodopochyleniu pierwszą wizytę kontrolną można przeprowadzić po 1 miesiącu kuracji, a następne co 2 miesiące. Kobiety, u których przed założeniem wkładki wykonano repozycję do przodopochylenia powinny zgłosić się na pierwszą wizytę kontrolną po 2 tygodniach od dnia założenia wkładki ortostatycznej. U kobiet po menopauzie w przypadku zmian zanikowych w pochwie zaleca się uzupełnienie poziomu estradiolu przed założeniem wkładki.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!