Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Kolzym

Spis treści

Reklama

Kolzym - skład

100 ml kropli zawiera: 1,04 g laktazy kwaśnej z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae oraz 0,45 g laktazy neutralnej z wyciągu drożdży Kluyveromyces lactis.

Reklama

Kolzym - działanie

Suplement diety w postaci kropli, zawierająca w swoim składzie laktazę. Obecność dwóch rodzajów laktazy - kwaśnej i neutralnej zapewnia wysoką aktywność obu enzymów w szerokim zakresie pH (pH żołądka i mleka). Preparat rozkładając laktozę zawartą w mleku, zmniejsza dolegliwości kolkowe działając łagodząco, przez co skraca okres płaczu dziecka. Krople mogą być stosowane zarówno podczas karmienia piersią, jak i mlekiem modyfikowanym. Preparat może być stosowany u niemowląt od pierwszych dni życia.

Reklama

Kolzym - wskazania

Uzupełnienie diety w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych (w tym kolki), związanych ze zmniejszoną tolerancją laktozy zawartej w pożywieniu u niemowląt.

Reklama

Kolzym - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Kolzym - dawkowanie

Doustnie. Dzieci 0-2 tyg.: 5 kropli na jeden posiłek; dzieci 3-4 tyg.: 6 kropli na jeden posiłek; dzieci 1-2 mies.: 8 kropli na jeden posiłek; dzieci 3-4 mies.: 9 kropli na jeden posiłek; dzieci powyżej 4 mies.: 12 kropli na jeden posiłek. Sposób podania. Karmienie piersią: po odmierzeniu na łyżeczkę odpowiedniej Ilości kropli, podać dziecku do spożycia bezpośrednio przed rozpoczęciem karmienia piersią. Mleko modyfikowane: przygotować mleko zgodnie z zaleceniami producenta. Krople dodać do mleka o temperaturze właściwej do podania, wstrząsnąć i podać dziecku. Nie należy przechowywać niespożytego mleka. Mleko do późniejszego wykorzystania (pokarm naturalny): do odciągniętego mleka dodać 4 krople preparatu i wstawić do lodówki na minimum 4 h. Przed użyciem podgrzać mleko do temperatury właściwej do podania. Nie należy przechowywać niespożytego mleka. Nie należy dodawać preparatu do bardzo gorącego mleka. Preparat enzymatyczny można podawać do ok. 3- 4 mies. życia dziecka, czyli do momentu rozpoczęcia prawidłowej produkcji enzymów przez jelita. Wstrząsnąć przed użyciem.

Reklama

Kolzym - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!