Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Krople walerianowe Herbapol

Krople walerianowe to tradycyjny, roślinny produkt leczniczy łagodzący objawy napięcia nerwowego o niewielkim nasileniu oraz ułatwiający zasypianie.
Spis treści

Reklama

Krople walerianowe - stosowanie

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny łagodzący objawy napięcia nerwowego o niewielkim nasileniu oraz ułatwiający zasypianie.

 

Reklama

Krople walerianowe - skład

Skład: 1 ml (co odpowiada 907 mg) płynu doustnego zawiera 1 ml nalewki z Valeriana officinalis L., radix (korzeń kozłka lekarskiego) (1:5), ekstrahent etanol 70%(V/V). Zawartość etanolu 64-68% (V/V).

Reklama

Krople walerianowe - dawkowanie

Lek stosowany doustnie. Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:

Młodzież  od lat 12, dorośli i osoby w wieku podeszłym: 1 łyżeczkę produktu (ok. 5 ml) do 3 razy dziennie w stanach łagodnego napięcia nerwowego.

W celu ułatwienia zasypiania stosować pojedynczą dawkę (5 ml) na 1/2 - 1 godziny przed snem, a w razie konieczności 2 dawki; wieczorem i przed snem. 

Nie przekraczać dawki dobowej 20 ml płynu (4 łyżeczki po 5ml).

Reklama

Krople walerianowe - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną.

Reklama

Krople walerianowe - działania niepożądane

Działania niepożądane leku przedstawiono zgodnie z klasyfikacją narządów i układów wg MedDRA oraz częstością występowania: bardzo często (> 1/10); często (1/100 do < 1/10); niezbyt często (1/1000 do < 1/100); rzadko (1/10 000 do < 1/1000); bardzo rzadko (< 1/10 000) w tym pojedyncze przypadki, nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych).

Podczas stosowania produktu leczniczego mogą wystąpić:

Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, skurczowe bóle brzucha – częstość nieznana

Reklama

Krople walerianowe - środki ostrożności

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Produktu nie należy podawać osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Dawka jednorazowa produktu zawiera 2,7 g etanolu. Jeśli objawy nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem.

Reklama

Krople walerianowe a ciąża

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży i laktacji nie zostało ustalone. Ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania przetworów korzenia kozłka w okresie ciąży i karmienia piersią produkt nie powinien być stosowany w tych okresach. Brak danych na temat wpływu na płodność.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!