Źródło

Libramed

Reklama

Działanie

Wyrób medyczny wspomagający w leczeniu nadwagi i otyłości. Preparat kontroluje skoki glukozy po posiłku sprawiając, że stężenie glukozy i insuliny we krwi staje sie bardziej wyrównane (redukuje w ten sposób gromadzenie się tłuszczu i kontroluje uczucie głodu). Policaptil tworzy w jelitach żel, który działa na węglowodany zmniejszając wchłaniane ilości i prędkość wchłaniania. Dzięki właściwościom żelu, preparat ogranicza również wchłanianie tłuszczu, zmniejszając uczucie senności po posiłku, wspomagając tranzyt jelitowy i regulując konsystencję stolca.

Wskazania

Uzupełnienie diety dla dorosłych w przypadku nadwagi i otyłości oraz z dużym obwodem w talii, nawet przy prawidłowej wadze oraz dla dzieci od 8 roku życia - w przypadku nadwagi i otyłości.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami. Dzieci między 8 a 12 rokiem życia: 2 tabletki przed dwoma głównymi posiłkami. Zażyć zalecaną dawkę popijając dużą ilością wody i połykając po jednej tabletce na raz. Nie ssać i nie rozgryzać tabletki. Osoby mające problemy z połykaniem, mogą rozpuścić tabletki w letniej wodzie lub herbatkach ziołowych niesłodzonych, mieszając do ich całkowitego rozpuszczenia. Uzyskany napój należy spożyć w ciągu kilku minut, zanim zamieni się w żel. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i promieni słonecznych. Trzymać z dala od dzieci.

Pharmindex