Linomag

Reklama

Działanie

Preparat zawiera wielonienasycone, egzogenne kwasy tłuszczowe. Zapobiega utracie wody i przywraca właściwe uwodnienie. Zmniejsza suchość i złuszczanie naskórka, redukując wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przyspiesza regenerację skóry.

Wskazania

Wspomagająco w chorobach skóry takich jak: wyprysk, wyprzenia i odparzenia. Stany nadmiernej suchości skóry. Łagodzenie objawów łuszczycy.

Przeciwwskazania

Krem, maść: wyprysk łojotokowy; nadwrażliwość na lanolinę lub inne składniki. Krem: ze względu na zawartość kwasu borowego kremu nie należy stosować u dzieci.

Środki ostrożności

Krem: ostrożnie podczas długotrwałego stosowania na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, ponieważ kwas borowy łatwo wchłania się z błon śluzowych i przez uszkodzoną skórę. Płyn: nie stosować na uszkodzoną skórę (rany).

Ciąża i laktacja

Krem: może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią jedynie, w przypadkach gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu lub dziecka. Płyn, maść: brak danych.

Dawkowanie

Maść i krem: zewnętrznie do tamponów i wcierania, tj. 1-3 razy na dobę nanosi się cienką warstwę maści lub kremu na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry lub nakłada grubą warstwę preparatu na stosowany opatrunek. W łuszczycy i wyprysku u niemowląt i dzieci preparat (u dzieci wyłącznie maść) stosuje się 2-3 razy na dobę. Płyn: zewnętrznie do pędzlowania, tamponów, wcierania, przymoczek; przymoczki nasycone 10-20 kroplami płynu, a na większe powierzchnie 30-40 kroplami zmienia się 2-4 razy na dobę (opatrunek powinien być stale nasycony preparatem).

Reklama

Uwagi

Pharmindex