Linomag

Spis treści

Linomag - Skład

1 g maści zawiera 200 mg linomagu. 1 g kremu zawiera 200 mg linomagu. 100 g płynu na skórę zawiera linomag (3:1).

Linomag - Działanie

Preparat zawiera wielonienasycone, egzogenne kwasy tłuszczowe. Zapobiega utracie wody i przywraca właściwe uwodnienie. Zmniejsza suchość i złuszczanie naskórka, redukując wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Przyspiesza regenerację skóry.

Reklama

Linomag - Wskazania

Wspomagająco w chorobach skóry takich jak: wyprysk, wyprzenia i odparzenia. Stany nadmiernej suchości skóry. Łagodzenie objawów łuszczycy.

Linomag - Przeciwskazania

Krem, maść: wyprysk łojotokowy; nadwrażliwość na lanolinę lub inne składniki. Krem: ze względu na zawartość kwasu borowego kremu nie należy stosować u dzieci.

Linomag - Ostrzeżenia

Krem: ostrożnie podczas długotrwałego stosowania na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, ponieważ kwas borowy łatwo wchłania się z błon śluzowych i przez uszkodzoną skórę. Płyn: nie stosować na uszkodzoną skórę (rany).

Linomag - Ciąża

Krem: może być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią jedynie, w przypadkach gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu lub dziecka. Płyn, maść: brak danych.

Linomag - Dawkowanie

<u>Maść i krem</u>: zewnętrznie do tamponów i wcierania, tj. 1-3 razy na dobę nanosi się cienką warstwę maści lub kremu na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry lub nakłada grubą warstwę preparatu na stosowany opatrunek. W łuszczycy i wyprysku u niemowląt i dzieci preparat (u dzieci wyłącznie maść) stosuje się 2-3 razy na dobę. <u>Płyn</u>: zewnętrznie do pędzlowania, tamponów, wcierania, przymoczek; przymoczki nasycone 10-20 kroplami płynu, a na większe powierzchnie 30-40 kroplami zmienia się 2-4 razy na dobę (opatrunek powinien być stale nasycony preparatem).

Linomag - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->