Lipiforma plus

Reklama

Działanie

Suplement diety. Zawarta w preparacie naturalna statyna z fermentowanego czerwonego ryzu - Monakolina K pomaga w utrzymaniu prawdłowego stężenia cholesterolu we krwi. Witaminy z grupy B ( B6, B12) przyczyniaja się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego; ponadto wraz z kwasem foliowym biorą udział w metaboliźmie homocysteiny. Chrom wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu glukozy i makroskładników odżywczych.

Wskazania

Uzupełnienie diety osób dorosłych w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować preparatu u osób z czynną chorobą wątroby lub z utrzymującą się zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy krwi o niewyjaśnionej etiologii. Nie stosować jednocześnie z lekami obniżającymi stężenie cholesterolu i innymi lekami hipolipemizującymi. W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać soku grejpfrutowego.

Środki ostrożności

Przed rozpoczęciem leczenia należy określić stężenie cholesterolu we krwi. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku stosowania długotrwale jakichkolwiek leków.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie, najlepiej wieczorem, podczas posiłku lub tuż po jedzeniu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Stosować pod nadzorem lekarza.

Pharmindex