Lipiforma plus

Spis treści

Lipiforma plus - skład

1 kaps. zawiera: 250 mg ekstraktu z czerwonych drożdzy z ryżu (w tym 10 mg monakoliny K), 30 mg koenzymu Q10, 1,4 mg witaminy B6, 200 µg kwasu foliowego, 40 µg chromu, 2,5 µg witaminy B12.

Lipiforma plus - Działanie

Suplement diety. Zawarta w preparacie naturalna statyna z fermentowanego czerwonego ryzu - Monakolina K pomaga w utrzymaniu prawdłowego stężenia cholesterolu we krwi. Witaminy z grupy B ( B6, B12) przyczyniaja się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego; ponadto wraz z kwasem foliowym biorą udział w metaboliźmie homocysteiny. Chrom wspomaga utrzymanie prawidłowego metabolizmu glukozy i makroskładników odżywczych.

Lipiforma plus - wskazania

Uzupełnienie diety osób dorosłych w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi.

Lipiforma plus - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować preparatu u osób z czynną chorobą wątroby lub z utrzymującą się zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy krwi o niewyjaśnionej etiologii. Nie stosować jednocześnie z lekami obniżającymi stężenie cholesterolu i innymi lekami hipolipemizującymi. W czasie stosowania preparatu nie należy spożywać soku grejpfrutowego.

Lipiforma plus - ostrzeżenia

Przed rozpoczęciem leczenia należy określić stężenie cholesterolu we krwi. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku stosowania długotrwale jakichkolwiek leków.

Lipiforma plus - ciąża

Nie należy stosować preparatu u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Lipiforma plus - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. dziennie, najlepiej wieczorem, podczas posiłku lub tuż po jedzeniu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Lipiforma plus - uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Stosować pod nadzorem lekarza.

Pharmindex