Źródło

Liston

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego zawierający składniki wspomagające wypłukiwanie małych złogów kamieni oraz piasku z dróg moczowych. Bakterie funkcyjne Lactobacillus acidophilus posiadają zdolność rozkładu szczawianów. Cytrynian magnezu ma właściwości alkalizujące (inhibitor krystalizacji szczawianów). Wyciągi ziołowe działają moczopędnie, wspomagając wypłukiwanie piasku z dróg moczowych. Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego, prawidłowego metabolizmu homocysteiny oraz prawidłowej syntezy cysteiny.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego u osób, u których występują problemy z odkładaniem się szczawianów w drogach moczowych, w profilaktyce tworzenia się piasku i kamieni w nerkach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. czarna rano i 1 kaps. biała wieczorem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Reklama

Uwagi

Preparat niekompletny pod względem odżywczym, nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Pharmindex