Manti Gastop

Reklama

Działanie

Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdującego się w przewodzie pokarmowym, ułatwiając wchłanianie uwolnionego gazu przez ścianę jelita lub jego wydalanie na drodze perystaltyki. Nie wchłania się z przewodu pokarmowego, jest wydalany z kałem w postaci niezmienionej.

Wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z nagromadzeniem i uwięzieniem gazu w jelitach, takich jak: wzdęcia, uczucie pełności po jedzeniu, kolka jelitowa, ból brzucha, słaba czynność jelit po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej. Wspomagająco przed zabiegami diagnostycznymi przewodu pokarmowego w celu poprawy jakości obrazu w trakcie USG, badań endoskopowych lub radiologicznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Preparat nie może być stosowany przed badaniami diagnostycznymi w celu poprawienia jakości obrazu jeśli jest podejrzewana perforacja lub niedrożność przewodu pokarmowego. Dziedziczna nietolerancja fruktozy, galaktozy, niedobór laktazy Lappa, zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 1 tabl. 3-4 razy dziennie; tabl. należy rozgryźć lub ssać.

Reklama

Uwagi

Pharmindex