Maść ochronna z witaminą A

Reklama

Działanie

Maść z witaminą A o działaniu osłaniającym, regenerującym naskórek i zmniejszającym jego rogowacenie. Łagodzi stany zapalne skóry i przyspiesza gojenie się ran.

Wskazania

Osłaniająco w celu regeneracji naskórka, zmniejszenia rogowacenia, złagodzenia stanów zapalnych. Ochronnie przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (witaminę A, palmitynian retynolu) lub na pozostałe składniki preparatu. Podczas leczenia nie stosować kosmetyków o działaniu wysuszającym i ściągającym.

Środki ostrożności

Nie stosować na błony śluzowe. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem.

Ciąża i laktacja

Preparat można stosować w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Brak danych dotyczących stosowania u kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane

Witamina A podawana zgodnie ze wskazaniami jest na ogół dobrze tolerowana i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Znane przypadki działań niepożądanych dotyczą wyłącznie doustnego lub parenteralnego przyjmowania witaminy A.

Dawkowanie

Zewnętrznie. 1-2 razy na dobę smarować maścią chorobowo zmienioną powierzchnię skóry; w stanach ostrych można stosować maść kilka razy na dobę. Ochronnie nałożyć cienką warstwę maści na powierzchnię skóry narażoną na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Reklama

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych iobsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex