Miris

Reklama

Działanie

Kompozyt przeznaczony do wszystkich typów ubytków. Zestaw składa się z materiałów zębinowych, mat. do szkliwa oraz mat. specjalnych. Materiał zębinowy występuje w jednej przezierności oraz siedmiu różnych tonacjach S1 do S7 od najjaśniejszej do najciemniejszej. Materiał do szkliwa ma różne odcienie oraz przezierności: White Regular (WR) - biały zwykły/White Bleach (WB) - biały, wybielany; Neutral Regular (NR) - neutralny zwykły/Neutral Trans (NT) - neutralny przezroczysty; Ivory Regular (IR) - kolor kości słoniowej, zwykły/Ivory Trans (IT) - kolor kości słoniowej, przezroczysty. Specjalne efekty oraz różne anatomiczne nieregularności można uzyskać stosując materiały specjalne: niebieski (Blue - B) do symulowania efektów przezierności na brzegach siecznych, biały (White - W) do symulowania białych plamek, biały opaker (White Opaque - WO) do pokrycia ciemnych plam na zębach, złoty (Gold - G) do symulowania intensywnych kolorów.
Doboru kompozytu należy dokonywać w zależności od sytuacji klinicznej. W przypadku młodych pacjentów szkliwo przeważnie jest nieprzezierne, na brzegu siecznym pokrywa w całości zębinę. Zębina jest jaśniejsza z niewielkimi wariacjami kolorów. W przypadku pacjentów dojrzałych szkliwo jest przeważnie mniej białe. Jest raczej neutralne lub w odcieniu lekkiej kości słoniowej. Na brzegach siecznych może występować odsłonięta zębina. Zębina jest przeważnie ciemniejsza. U pacjentów starszych szkliwo jest znacznie cieńsze i bardziej przezroczyste. Na brzegu siecznym widać zębinę, płaską, startą. Zębina jest znacznie ciemniejsza.

Wskazania

Wypełnianie wszystkich typów ubytków, zarówno w zębach przednich, przedtrzonowcach jak i trzonowcach. Wykorzystywany do wszystkich dentystycznych prac kosmetycznych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Reklama

Uwagi

Pharmindex